Manduca XT Cotton Grey-Ocean

Manduca XT Cotton Grey-Ocean

Hodnotenie produktu: 4.33/5 (3x)

Vaše hodnotenie:

DOPRAVA ZDARMA

Manduca XT Cotton Grey-Ocean. Rastúci ergonomický nosič, v ktorom odnesiete aj novorodenca od 3,5 kg, aj staršie batoľa. Manduca XT sa plynule nastavuje do šírky 20-46 cm a má tri výškovo nastaviteľné stupne 33/38/42 cm. Chrbtový panel je vytvorený z jednej vrstvy látky, čo zabezpečuje vzdušnosť a nízku hmotnosť. Pre nosiacu osobu je pohodlie zabezpečené tvarovaným bedrovým pásom a ramennými popruhmi nastaviteľnými v troch bodoch.

159 € s DPH

Dostupnosť: Skladom u dodávateľa, expedícia do 7 dní
Doručíme dňa: 3.11.2021

Výrobca: Manduca Wickelkinder

 

 Nosenie Detí - Predajňa v Trenčíne  Predajňa v Trenčíne

Poštovné od 1,90 € - NosenieDeti.skPoštovné od 1,80 €

Doprava nad 120 ZDARMA - NosenieDeti.skDoprava nad 120 € ZDARMA

Tovar SKLADOM odosielame do 24 hodín.  Sme rýchli, tovar skladom môžete mať už zajtra

zmena meny  Nákup v Eur i Kč - klikni na vlajky vpravo hore

Recenzie Heureka - NosenieDeti.sk100% spokojných zákazníkov na Heureke

Autorizovaný predaj Manduca - NosenieDeti.sk

Nosenie Detí bonusový program

Manduca XT ergonomický nosič

Vekové rozpätie dieťaťa, kedy Manducu XT môžete používať

Manducu využijete počas celého nosiaceho obdobia - od novorodeniatka až po batoľa. Chrbtový panel je možné plynule nastavovať do šírky od 20-46 cm, takže si viete nastaviť presne takú veľkosť, akú Vaše dieťa potrebuje. Výška chrbtového panela sa dá nastaviť v troch výškach: 33/38/42 cm.

Váhové rozpätie, na ktoré je Manduca XT určená, je 3,5 kg - 20 kg.

Manduca XT - nastavenie veľkostí

Nosenie novorodenca:

- Nepotrebujete novorodeneckú vložku, chrbtová opierka sa dá zúžiť na 20 cm, čo už je rozmer, v ktorom je možné novorodeniatko nosiť. Výrobca dokonca udáva najmenší rozmer 16 cm, my sme však namerali 20cm.

- Okolie krčka je možné podoprieť zrolovanou kapucňou (pokiaľ si bábätko nedrží hlavičku, s takouto oporou sa mnohí rodičia cítia pri nosení istejšie, že nedôjde k prudkému záklonu hlavičky dieťaťa).

- Výška chrbtovej opierky sa dá nastaviť v troch výškach, pri nosení novorodenca používajte tú najnižšiu.

Manduca XT ergonomický nosičManduca XT ergonomický nosič 

Nosiace pozície

Svoje dieťatko môžete nosiť v troch pozíciách:

- vpredu na bruchu (vhodné pre novorodencov a deti do 1 roka)

- na chrbte (začať nosiť na chrbte môžte už u 6-9 mesačných detí, ale najviac je táto pozícia využívaná u detí od 1 roka)

- na boku (vhodné pre deti, ktoré chcú mať rozhľad do okolia a od 3 mesiacov veku dieťaťa)

 

Manduca XT a pohodlnosť z pohľadu rodiča

Aby sa Vám v akomkoľvek nosiči dobre nosilo, musí Vám nosič svojím strihom "sadnúť". Osobná skúsenosť s vyskúšaním nosiča je na diaľku neprenosná, ale z našej strany Vám dáme tie najdôležitejšie informácie, podľa ktorých sa Vám bude lepšie vyberať:

- Bedrový pás je tvarovaný, na bokoch viac zúžený, (nám vyhovovalo, že sme si mohli takto vykrojený pás umiestniť nad bedrové kosti, aby nám do nich netlačil). Dĺžka pása je v rozmedzí od 72-145 cm. (Pred kúpou si zmerajte svoj obvod pása cez pupok, aby ste zistili, či Vám bude dĺžka bedrového pása vyhovovať.)

- Ramenné popruhy sú mäkučko vyvatované. Dajú sa nastaviť v dĺžke od 46-117 cm. Ramenné popruhy nie sú tvarované, takže nemusia každej postave presne sedieť na ramenách. Dajú sa nastaviť (ako je u Manducy zvykom) až v troch bodoch a trošku je potrebné sa s nastavením "vyhrať", aby ste našli to správne nastavenie pre seba a svoj chrbát :-). Ramenné popruhy je tiež možné nosiť prekrížené, čo vyhovuje veľkému percentu nosiacich rodičov.

- Možnosť dostatočne si pritiahnuť ramenné popruhy tak, aby dieťatko bolo nosené blízko Vášho ťažiska a tak ste sa nemuseli predkláňať, alebo zakláňať kvôli vyrovnávaniu ťažiska. Bedrový pás tiež odľahčí Vašim ramenám, veľká časť váhy dieťaťa je prenesená na Vaše boky.

- Dojčenie v nosiči - je možné, ale treba sa to naučiť :-). Pri dojčení si väčšina žien povoľuje ramenné popruhy v spodnej časti, aby dostala svoje dieťatko nižšie k prsníku (vyskúšajte tiež povoliť si popruhy v hornej časti nosiča (ak ich máte veľmi dotiahnuté)).

Manducu XT môžu nosiť muži aj ženy, jej strih je univerzálny pre obidve pohlavia. Pokiaľ sa chcú rodičia pri nosení svojho dieťatka striedať, budú si musieť vždy po partnerovi prestavovať dĺžku ramenných popruhov a bedrového pása na svoju veľkosť. Je to ale záležitosť pár sekúnd navyše, takže nič zložité. Pokiaľ bude v nosiči nosiť iba jeden rodič, je umiestnenie dieťaťa do Manducy XT otázkou zhruba pol minúty, čo je super ♥.

Manduca XT ergonomický nosičManduca XT ergonomický nosič

Bezpečnosť a pohodlie z pohľadu dieťaťa

Výrobca urobil všetko preto, aby bola Manduca XT bezpečná a pre dieťa maximálne pohodlná:

- Dieťa sedí v Manduce v M-pozícii, kedy sú kolienka dieťaťa minimálne vo výške zadočka, alebo vyššie. Dieťa je tak bezpečne nosené v pozícii, ktorá zabezpečuje zdravý vývin bedrových kĺbikov.

- Nosič je možné zmenšiť aj na novorodeneckú veľkosť, takže bábätko nie je nútené príliš roznožovať nožičky, aby sa prispôsobilo veľkosti nosiča, ale nosič sa prispôsobí jeho možnostiam.

- Priebežné zväčšovanie spodnej časti, kde sedí dieťatko. Spodok je možné zväčšiť až na 46 cm, takže aj odrastenejšie dieťa bude mať stále nožičky podoprené od kolienka ku kolienku.

- V oblasti pod kolienkami je nosič mäkučko vyvatovaný, takže táto časť dieťatko neotláča.

- Na chrbátiku je iba jedna vrstva tkaniny, takže nosič je vzdušný a príliš dieťatko nezahrieva (dôležité predovšetkým v lete).

- Tri možnosti nastavenia výšky v oblasti chrbátika, aby sa nosič vedel prispôsobiť rôznej výške dieťaťka.

- Zrolovateľná kapucňa môže dať navyše podporu krčku dieťatka, ak je to potrebné.

Manduca XT ergonomický nosič 

Nastavovanie nosiča

Manduca XT je skonštruovaná tak, aby ste pri vkladaní dieťaťa do/z nosiča boli plne samostatní a nepotrebovali asistenciu druhej osoby. A to ani pri nosení na chrbte, všetko zvládnete sami, len to chce cvik.

Veľkosť chrbtovej časti, kde je dieťa usadené,  sa prestavuje vždy "raz za čas", keď dieťa podrastie. Vekový údaj nie je potrebný, nosič zväčšite vždy vtedy, keď budete vidieť, že dieťaťu z neho už príliš "trčia" nožičky ☺.  Výšku chrbtovej opierky si nastavujte podľa svojich potrieb, alebo preferencií (napr. niektorým deťom vyhovuje mať chrbtovú opierku až ku krku, iné majú rady ručičky vonku, takže u nich je jasné, že opierka bude musieť byť trošku nižšie, aby ich nosič neodieral pod pazuškami).

Manduca XT ergonomický nosič

Čo stojí za zmienku?

- Manduca XT má inovovanú kapucňu. Tú je možné nosiť schovanú vo vrchnej časti nosiča, alebo je ju možné zrolovať a použiť ako oporu krčku.

- Spona na bedrovom páse s trojbodovým istením (čo je síce u Manducy už samozrejmosť, ale radi to pripomenieme ☺).

- Hrudný popruh je možné úplne odstrániť (túto možnosť nemá žiadny iný nosič). Pokiaľ budete nosiť ramenné popruhy iba prekrížené, hrudný popruh môžete kľudne z Manducy XT odstrániť a odložiť do krabice.

Materiálové zloženie:

100% biobavlna

Údržba:

Manduca XT údržba

 

 

 

 Manduca XT ergonomický nosič - zrolovaná kapucňa slúži aj ako opora hlavičky a krčku dieťatka.

 

 Manduca XT ergonomický nosič - 3,5 ročné dieťa už z Manducy XT vyrastá, ale ešte stále sa rado ponosí a pritúli ☺.

Nový komentár

* (Povinné)

MÁTE OTÁZKY?

Monika Dankovičová

 noseniedeti

✆ 0908 419 618
Po-Pia - 8.00 -18.00
obchod@noseniedeti.sk

Darčekový poukaz

darčeková poukážka

Dvojnásobná radosť pre obdarovaného.

Prvý krát z darčeka, druhý krát z nákupu:-)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info