Menu
Ergonomický nosič Manduca - PureCotton Night Black Čierna

Ergonomický nosič Manduca - PureCotton Night Black Čierna

Hodnotenie

4.29/5 (17x)

Manduca Pure CottonNight Black Čierna je detský ergonomický nosič zo 100% biobavlny. Je v nej možné nosiť dieťa už od novorodenca. Manduca zaisťuje korektnú m-pozíciu nožičiek, kedy sa správne vyvíjajú detské bedrové kĺbiky. Chrbátik dieťaťa je istený dostatočne pevnou látkou, pri nosení je dôležité aby bolo bábätko nosené natesno pri Vás. Tento ergo nosič patrí k najpredávanejším. Čítajte viac

Skladom u dodávateľa, expedícia do 7 dní

Doručíme dňa: Streda 12.04.2023

124,90 €

Popis

Autorizovaný predaj Manduca - NosenieDeti.sk

Nosenie Detí bonusový program

Možnosti nosenia detí - vek, nosnosť, pozícia dieťaťa

V Manduce je možné nosiť deti od narodenia do zhruba 3 rokov, nosnosť nosiča je od 3,5 kg – 20 kg.

Nosenie novorodenca od 3,5 kg: Bábätko je uložené v novorodeneckej vložke, ktorá zabraňuje veľmi veľkému roznoženiu nožičiek a zároveň pevne drží dieťa v nosiči.
Nosenie dieťaťa od 3 mesiacov: Dieťa je možné nosiť na bruchu, chrbte, ale aj na boku nosiacej osoby. Chrbtová opierka v tomto veku býva zväčša zmenšená, aby deti mali rozhľad – milujú to:-).
Nosenie batoľaťa (od 1 roka): Výška chrbtovej opierky môže podrásť spolu s dieťaťom, zhruba okolo 1 roka je potrebné opierku rozzipsovať a zväčšiť. Pre staršie dieťa nad 18 mesiacov je možné v prípade potreby dokúpiť extendor na rozšírenie spodnej časti Manducy.

Nosenie v Manduce s novorodeneckou vložkou - Manduca Pure Cotton Night BlackBez novorodeneckej vložky je možné v Manduce Pure Cotton Night Black nosiť od cca 3 mesiacov. Vďaka zazipsovanej a zmenšenej chrbtovej opierke bude už v tomto veku bábätko pekne vidieť von.

V manduce je možné nosiť dieťa vo viacerých pozíciách: vpredu na bruchu, na boku a na chrbte. Ramenné popruhy si navyše môžete na chrbte prekrížiť a tak upraviť nosítko presne podľa Vašich predstáv.

Telesná konštitúcia nosiacej osoby – vhodnosť pre rôzne typy postáv

Bez novorodeneckej vložky je možné v Manduce Pure Cotton Night Black nosiť od cca 3 mesiacov. Vďaka zazipsovanej a zmenšenej chrbtovej opierke bude už v tomto veku bábätko pekne vidieť von. Najpredávanejší nosič na nosenie detí Manduca Pure Cotton Night Black

Nosítko sa veľmi dobre prispôsobuje rôznym typom postáv, Manduca je jedným z mála nosičov, ktoré dobre padnú väčšine ľuďom, vrátane okrajových veľkostí. Ak je žena veľmi nízka a partner naopak vyšší a "objemnejší" :-), na Manducu by sa v takomto prípade pri výbere ergo nosiča pre svoje dieťa určite malo myslieť.

Zhrnutie telesných konštitúcii a vhodnosť nosiča pre ne:
Stredné postavy – ÁNO
Nízke a štíhle ženy – ÁNO – limitom je dĺžka bedrového pásu min. 73 cm
Vysoké a mohutné postavy – ÁNO – limitom je dĺžka bedrového pásu max. 147 cm.

Dôležité rozmery nosítka, vzhľadom na Vašu postavu:
Dĺžka bedrového pása: od 73 - 147 cm
Dĺžka ramenných popruhov: od 54 - 125 cm

V Manduce môžu nosiť otcovia, mamy, babičky aj dedkovia :-).

 

Praktickosť pri používaní - aká je manipulácia s nosičom

Manduca Pure Cotton Night Black je na dotyk veľmi príjemná a mäkučká. Vynikajúci strih zabezpečuje perfektné podsadenie dieťatka.

Manipulácia s nosičom je veľmi jednoduchá, nosič je skonštruovaný tak, že všetko zvládnete sami. Na ukladanie dieťaťa do/z nosiča nepotrebujete pomoc druhej osoby.

Ramenné popruhy sa nastavujú v troch bodoch, je potrebné si ich na začiatku nastaviť na svoju veľkosť, neskôr sa popruhy prestavujú iba v prípade, že sa striedate pri nosení s partnerom.

V praxi to potom znamená, že dieťa si viete vložiť do nosiča v priebehu pár sekúnd, väčšinou ide o zapnutie iba dvoch spôn, jednej na bedrovom páse a druhej na fixáciu ramenných popruhov. Rovnako jednoduché je aj vyberanie dieťaťa z nosiča a túto jednoduchosť určite oceníte pri „odkladaní" spiaceho dieťaťa. Ak sa naučíte s nosičom dobre pracovať, budete schopní uložiť do postieľky spiace dieťa bez toho, aby sa prebudilo.

 

Pohodlie pre dieťa a nosiacu osobu

Bábo má v Manduce Pure Cotton Night Black pekne istený chrbátik, popruhy je potrebné dostatočne dotiahnuť, aby sá dieťatko pri Vašej chôdzi nepohupovalo sem a tam. Pokiaľ je dieťa maličké - do troch mesiacov - nosí sa v novorodeneckej vložke - tá sa k nosiču pripína pomocou patentiek. Ergonomický nosič Manduc Pure Cotton Night Black

Dieťa je v Manduce nosené v správnej ergonomickej polohe, ktorá je šetrná pre jeho chrbticu. Manduca zabezpečuje podsadenie zadočka a polohovanie nožičiek bábätka v M-pozícii, čo je postavenie najlepšie pre správny vývin jeho bedrových kĺbikov.

Dieťa je nosené blízko Vášho ťažiska, a jeho hmotnosť je rovnomerne rozložená na Vaše boky a ramená. Prenesenie váhy na boky je veľmi dôležité vzhľadom na Váš komfort pri nosení, veľmi sa odľahčí ramenám a nebudete výrazne cítiť na ramenách ani váhu staršieho a ťažšieho dieťaťa. Možnosť pritiahnuť si dieťa popruhmi blízko Vášho ťažiska má tiež význam pri dlhodobejšom nosení – nemusíte sa neprirodzene zakláňať a tak vyrovnávať ťažisko. A tak kombinácia týchto dvoch vlastností nosítka zaručuje naozaj Váš výrazný komfort pri nosení.

Anatomicky tvarovaný bedrový pás, ktorý je vytvarovaný aj s ohľadom na ženské postavy (neznamená to, že muži v Manduce nosiť nemôžu, práve naopak, Manduca dobre sadne mužom aj ženám). Menej objemný bedrový pás zároveň umožňuje, aby ste si pohodlne pri nosení svojho dieťaťa sadli, bez toho, aby Vás bedrový pás začal tlačiť, alebo zavadzal pri sedení.

Ramenné popruhy je možné spojiť sponami, alebo nosiť prekrížené, záleží len na Vašich preferenciách. Nosenie s prekríženými ramennými popruhmi viac vyhovuje ľuďom s úzkymi ramenami.

 

Vzhľad, design, výbava, príslušenstvo

Kapucňu je možné schovať do malého vrecka za krčkomk bábätka, na tejto fotke je ale voľne spustená a pripravená na použitie. Manduca Pure Cotton Night Black

Nosič pre deti Manduca Pure Cotton Night Black je jednofarebná, oživená iba bielymi paspulkami na chrbtovej opierke, nosič má elegantný vzhľad.

Nosič je vytvarovaný tak, aby dieťatko zaujalo správnu pozíciu pri nosení, dieťa sa v nosiči vždy nosí tváričkou otočenou k Vám, čo zohľadňuje najnovšie poznatky o zdravom nosení detí.

Kapucňa pre fixáciu hlavičky - v prípade, že ju nepoužívate, zostáva schovaná a tvorí mäkký lem pri krčku dieťaťa.

Novorodenecká vložka je integrovaná – netreba ju dokupovať.

Hlavná spona na bedrovom páse má bezpečnostnú poistku proti náhodnému odopnutiu.

Detail uchytenia kapucne o ramenné popruhy. Manduca Pure Cotton Nigth Black ergonomický nosič pre deti

Materiálové zloženie:

100% biobavlna

Údržba:

Prať v práčke na 30 stupňov, nebieliť, nežehliť, nesušiť v sušičke, nečistiť chemicky.

Pri praní a sušení dbajte na ochranu farieb: Perte v pracom prostriedku určenom na farebnú bielizeň, nesušte na priamom slnku!!!

Náš názor:

Manduca je nosič, v ktorom sme nosili naše dieťa a perfektne nám sadol, takže náš názor je veľmi ovplyvnený naozaj pozitívnou skúsenosťou s týmto nosičom. Skvele sme využili zazipsovateľnú chrbtovú opierku, dieťa malo v 5-tich mesiacoch pekný výhľad z nosiča a bolo spokojné, nebolo v nosiči veľmi stratené. Preto záujemcom o nosenie hovoríme, že aj tento detail pri výbere nosiča treba brať do úvahy. Veľkou výhodou nosiča je jeho multi-univerzálne použitie, čo do veľkosti dieťaťa, tak aj čo sa týka veľkosti rodičov. Pokiaľ chcete staviť na istotu, určite patrí Manduca k top produktom.

+ KLADY

- integrovaná novorodenecká vložka – je súčasťou nosiča
- možnosť predĺžiť chrbtovú opierku a tým nosič „podrastie" spolu s dieťaťom
- sadne väčšine postáv – popruhy sa dajú dobre nastaviť
- možnosť dokúpiť doplnkový tovar


- ZÁPORY

- šírka chrbtovej opierky sa nezväčšuje, v prípade potreby - ak budete často nosiť dieťa nad 18 mes., alebo malého obríka:-), je to možné riešiť extendorom ExTend Manduca

Návod na použitie:

Nemusíte sa báť, že nebudete vedieť Manducu použiť, návod je k Manduce priložený.

Návod na Manducu si môžete pozrieť už teraz vo formáte pdf - "Manduca - návod na použitie"

Odporúčame inšpirovať sa videonávodmi na používanie Manducy, veľmi veľa pomôžu:

Vkladanie dieťaťa do Manducy do novorodeneckej vložky

 

Nosenie na bruchu od troch mesiacov - s krížením popruhov na chrbte

 

Nosenie na bruchu od troch mesiacov - bez kríženia popruhov

 

Nosenie na chrbte

Kvalita

Na výrobu sú použité len vybrané materiály, ktoré sú vyrobené a farbené podľa špeciálnych požiadaviek. Pre farbenie sú použité bezpečné a netoxické farby, ktoré sa neuvoľňujú ani pri kontakte s detskými slinami. Pracky a spony sú vyrobené z kvalitných trvanlivých materiálov, zips neobsahuje nikel. Všetky výrobné proscesy, vstupné materiály a výstupný produkt sú pod neustálou kontrolou tak, aby sa k Vám dostal výrobok so zaručenou a konštantnou kvalitou.

3-ročná záruka

  • Platí odo dňa nákupu
  • Vzťahuje sa na spony, zipsy, patentky, švy, elastické gumičky.
  • Nevzťahuje sa na bežné opotrebenie v dôsledku používania, zmenu farby (pri výrobe sú použité prírodné materiály a šetrné farby a ľahké blednutie, rovnako ako u Vašich jeansov - je bežnou vlastnosťou nosiča).
  • Nevzťahuje sa na zmeny spôsobené nevhodnou údržbou.
  • Nevzťahuje sa na nesprávne použitie nosiča a vady vzniknuté v jeho dôsledku, úpravy nosiča v podobe farbenia, dekorácií, bielenia a pod.

Doživotná záruka

  • Vzťahuje sa na sponu bedrového pásu, spony ramenných popruhov a spony hrudných popruhov
  • Záruku je možné uplatniť aj v prípade mechanického poškodenia (privretie do dverí a pod.) alebo straty.
  • Náhradný diel Vám pošleme zdarma.
Diskusia 0

Nový komentár

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Ergonomický nosič Manduca - PureCotton Night Black Čierna
Ergonomický nosič Manduca - PureCotton Night Black Čierna

124,90 €

Nová otázka k produktu

Kontrolný kód

i

3.3 Cena dopravy - dodanie tovaru v rámci Slovenskej republiky

Náklady na doručenie objednaného tovaru znáša Kupujúci.

 

  hodnota objednávky do 150 € hodnota objednávky nad 150 €
Packeta 2,90 € 1,40 €
GLS 4,30 € 2,80 €
DPD 4,90 € 3,40 €
Dobierka + 1,20 €

 

Prepravu "Výmena tovaru - doručenie Packeta výdajné miesto" je možné zvoliť iba na základe predchádzajúcej objednávky, keď sa vymieňa tovar za inú veľkosť.

 

3.4 Dodanie tovaru do Českej republiky

 Náklady na doručenie objednaného tovaru znáša Kupujúci.

 

Česká republika
Zásilkovna - výdejní místo 3,80 €
Zásilkovna - doručení na adresu 6 €

 

 

3.5 Cena dopravy - dodanie tovaru do iných štátov (others EU countries)

Náklady na doručenie objednaného tovaru znáša Kupujúci.

 

Rakúsko, Poľsko, Maďarsko, Rumunsko (Austria, Poland, Hungary, Romania)
Doručenie na adresu (Transportation) 6,70 €

 

Belgicko, Dánsko, Estónsko, Francúzsko, Holandsko, Litva, Lotyšsko, Portugalsko, Španielsko, Írsko, Taliansko (Belgium, Denmark, Estonia, France, Netherland, Lithuania, Latvia, Portugal, Spain, Ireland, Italy)
  Objednávka do (order up to) 200 € Objednávka nad (order from) 200 €
Doručenie na adresu (Transportation) 12 € 22 €

 

Slovinsko, Chorvátsko, Grécko, Bulharsko (Slovenia, Croatia, Greece, Bulgaria)
Doručenie na adresu (Transportation) 8,20 €

 

Fínsko, Luxembursko, Švédsko (Finland, Luxembourg, Sweden)
Doručenie na adresu (Transportation) 24 €

 

Cyprus, Malta
Doručenie na adresu (Transportation) 27 €

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Naša webová stránka ukladá údaje na vašom zariadení (súbory cookie a úložiská prehliadača) na identifikáciu vašej relácie a dosiahnutie základnej funkčnosti platformy, zážitku z prehliadania a zabezpečenia.
Môžeme ukladať údaje na vašom zariadení (súbory cookie a úložiská prehliadača), aby sme mohli poskytovať doplnkové funkcie, ktoré zlepšujú váš zážitok z prehliadania, ukladať niektoré z vašich preferencií bez toho, aby ste mali používateľský účet alebo bez prihlásenia, používať skripty a/alebo zdroje tretích strán, widgety atď.
Používanie analytických nástrojov nám umožňuje lepšie porozumieť potrebám našich návštevníkov a tomu, ako používajú našu stránku. Môžeme použiť nástroje prvej alebo tretej strany na sledovanie alebo zaznamenávanie vášho prehliadania našej webovej stránky, na analýzu nástrojov alebo komponentov, s ktorými ste interagovali alebo ste ich používali, zaznamenávanie udalostí konverzií a podobne.
Môžeme používať súbory cookie a nástroje tretích strán na zlepšenie ponuky produktov a/alebo služieb našej alebo našich partnerov, jej relevantnosti pre vás na základe produktov alebo stránok, ktoré ste navštívili na tejto webovej stránke alebo na iných webových stránkach.

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Produkt bol vložený do košíku
Pokračovať v nákupe Objednať