Manduca First Black Line Phantom Grey

Manduca First Black Line Phantom Grey

Hodnotenie produktu: 4/5 (3x)

Vaše hodnotenie:

Manduca First Black Line Phantom Grey - elegantná kombinácia čiernej farby a šedých detailov. Hoci detské nosiče Manduca majú väčšinou športový vzhľad, táto kombinácia farieb padne do oka takmer každému. V Manduce je možné nosiť deti od narodenia do cca 2 rokov. Ak nemáte veľké nároky na podopretie celých nožičiek dieťatka aj vo vyššom veku, môžete nosiť celé nosiace obdobie. Manduca sa dá dobre nastavovať a vyhovuje takmer všetkým postavám - mužom aj ženám.

119,90 € s DPH

124,90 € s DPH Zľava 5 €

Dostupnosť: Vypredané

Výrobca: Manduca Wickelkinder

 

 Nosenie Detí - Predajňa v Trenčíne  Predajňa v Trenčíne

Poštovné od 1,90 € - NosenieDeti.skPoštovné od 1,80 €

Doprava nad 120 ZDARMA - NosenieDeti.skDoprava nad 120 € ZDARMA

Tovar SKLADOM odosielame do 24 hodín.  Sme rýchli, tovar skladom môžete mať už zajtra

zmena meny  Nákup v Eur i Kč - klikni na vlajky vpravo hore

Recenzie Heureka - NosenieDeti.sk100% spokojných zákazníkov na Heureke

Autorizovaný predaj Manduca - NosenieDeti.sk

Nosenie Detí bonusový program

Od kedy – do kedy je možné v Manduce nosiť – čo novorodenci a staršie deti

V Manduce je možné nosiť deti od narodenia do zhruba 3 rokov, nosnosť nosiča je od 3,5 kg – 20 kg.

Nosenie novorodenca od 3,5 kg: Bábätko máte uložené v novorodeneckej vložke, ktorej úlohou je zabrániť priveľkému roznoženiu nožičiek novorodenca. Novorodenecká vložka zároveň pevne drží dieťatko v nosiči.
Nosenie dieťaťa od 3 mesiacov: Od zhruba tohto veku už použitie novorodeneckej vložky nie je potrebné. Deti sa najčastejši nosia na bruchu, neskôr (keď si na to trúfnete) môžte skúsiť nosenie na chrbte. V manduce je tiež možné nosiť deti na boku - majú tak najlepší rozhľad.
Nosenie batoľaťa (od 1 roka): Batoľa je už v tomto veku väčšie a pomaly začína z nosič "vyrastať". Nosič je možné zväčšiť rozzipsovaním chrbtovej opierky a tak ju predĺžiť. Pre deti, ktorým z nosiča začnú v tomto veku "vyrastať" nožičky, môžte dokúpiť extendor na rozšírenie spodnej časti Manducy.

Manduca Black Line Phantom GreyManduca First Phantom Grey

Rôzne "nosiace" pozície, resp. polohy:

- na bruchu - to je naprostý základ a zhruba do 1 roka sa deti nosia takto

- na boku - skúste experimentovať, možno Vám nosenie na koníka bude vyhovovať, noste, odkedy nebudete potrebovať novorodeneckú vložku.

- na chrbte - chce to trochu cvik, dostať na chrbát dieťa, ale nie je to nič zložité.

 

Bude nosič vyhovovať mojej postave?

Vďaka nastavovaniu až v troch rôznych bodoch sa nosič dobre prispôsobuje rôznym typom postáv, Manduca je jedným z mála nosičov, ktoré dobre sadnú väčšine ľuďom, vrátane okrajových veľkostí.

Ak je medzi partnermi veľký výškový a "objemový":) rozdiel, je vhodné o manduce pouvažovať, môže to byť jediný nosič, ktorý bude vyhovovať obidvom veľkostiam.

Zhrnutie telesných konštitúcii a vhodnosť nosiča pre ne:
Stredné postavy – ÁNO
Nízke a štíhle ženy – ÁNO – limitom je dĺžka bedrového pásu min. 73 cm
Vysoké a mohutné postavy – ÁNO – limitom je dĺžka bedrového pásu max. 147 cm.

Dôležité rozmery nosítka, vzhľadom na Vašu postavu:
Dĺžka bedrového pása: od 73 - 147 cm
Dĺžka ramenných popruhov: od 54 - 125 cm

V Manduce môžu nosiť otcovia, mamy, babičky aj dedkovia :-).

 

Aká je manipulácia s nosičom - je nastavovanie zložité?

Nastavovanie nosiča je jednoduché, stačí povoľovať a doťahovať popruhy. Dôležitá vec je, že vkladanie a vyberanie dieťaťa z nosiča zvládnete úplne sami, nepotrebujete asistenciu druhej osoby.

Ramenné popruhy sa nastavujú v troch bodoch, je potrebné si ich na začiatku nastaviť na svoju veľkosť, neskôr sa popruhy prestavujú iba v prípade, že sa striedate pri nosení s partnerom.

Dieťa si viete vložiť do nosiča behom malej chvíľky, takže použitie je veľmi jednoduché. Väčšinou to netrvá dlhšie, než niekoľko sekúnd.

Vyberanie dieťaťa z nosiča je rovnaké, stačí rozopnúť dve spony. Spiace dieťa viete "odložiť" do postieľky bez toho, aby sa zobudilo.

 

Je nosič pohodlný pre mňa a moje dieťa?

Väčšine detí klbôčková poloha, v ktorej sú uložené v nosiči vyhovuje. Dieťa v nosiči nevisí za rozkrok, ale je nosené v roznoženej M-pozícii, kedy sú kĺbiky uložené v tej najlepšej polohe pre ich zdravý vývin.
Pri nosení v Manduce sa prenáša váha dieťaťa z Vašich ramien na bedrá a to vďaka bedrovému pásu, ktorý je tvarovaný. Bedrový pás je trochu tvrdší a v oblasti bokov vykrojený, čo viac korešponduje so ženskými postavami.
Bedrový pás u ergonomických nosičov je dôležitý pri nosení ťažších detí, kedy aj väčšiu váhu dieťaťa unesiete s ľahkosťou – rozhodne v nosiči dieťa unesiete dlhšiu dobu, než na rukách.
Pomocou popruhov si viete dieťa pritiahnuť tesne k sebe a tak mať ťažisko medzi Vami dvoma presne v strede. Pri nosení sa potom nemusíte neprirodzene zakláňať, aby ste ťažisko vyrovnali.

Kombinácia týchto dvoch vlastností – bedrový pás, ktorý odľahčí ramenám a pritiahnutie si dieťaťa bližšie k ťažisku má výrazný pozitívny vplyv na komfort pri nosení Vášho dieťatka.

 

Vzhľad, design, výbava, príslušenstvo

Súčasťou nosiča je kapucňa na fixáciu hlavičky, ktorá je schovaná vo vrchnej časti chrbtovej opierky a tvorý mäkký lem za krkom dieťaťa. Pri používaní sa vytiahne a uchytáva o ramenné popruhy pomocou háčikov.

Súčasťou nosiča je tiež integrovaná novorodenecká vložka, takže nosič je možné používať už od narodenia bábätka. Novorodenecká vložka je schovaná v spodnej časti nosiča a pri používanú ju len rozložíte.

Na bezpečnosť sa u Manducy prihliada a tak je hlavná spona na bedrovom páse vybavená bezpečnostnou poistkou, aby sa pri nosení bedrový pás nemohol rozopnúť.

 

Materiálové zloženie:

100% biobavlna

Údržba:

Prať v práčke na 30 stupňov, nebieliť, nežehliť, nesušiť v sušičke, nečistiť chemicky.

Pri praní a sušení dbajte na ochranu farieb: Perte v pracom prostriedku určenom na farebnú bielizeň, nesušte na priamom slnku!!!

Náš názor:

Manduca je nosič, v ktorom sme nosili naše dieťa a perfektne nám sadol, takže náš názor je veľmi ovplyvnený naozaj pozitívnou skúsenosťou s týmto nosičom. Skvele sme využili zazipsovateľnú chrbtovú opierku, dieťa malo v 5-tich mesiacoch pekný výhľad z nosiča a bolo spokojné, nebolo v nosiči veľmi stratené. Preto záujemcom o nosenie hovoríme, že aj tento detail pri výbere nosiča treba brať do úvahy. Veľkou výhodou nosiča je jeho multi-univerzálne použitie, čo do veľkosti dieťaťa, tak aj čo sa týka veľkosti rodičov. Pokiaľ chcete staviť na istotu, určite patrí Manduca k top produktom.

+ KLADY

- integrovaná novorodenecká vložka – je súčasťou nosiča
- možnosť predĺžiť chrbtovú opierku a tým nosič „podrastie" spolu s dieťaťom
- sadne väčšine postáv – popruhy sa dajú dobre nastaviť
- možnosť dokúpiť doplnkový tovar

- ZÁPORY

- šírka chrbtovej opierky sa nezväčšuje, v prípade potreby - ak budete často nosiť dieťa nad 18 mes., alebo malého obríka:-), je to možné riešiť extendorom ExTend Manduca

Návod na použitie:

Nemusíte sa báť, že nebudete vedieť Manducu použiť, návod je k Manduce priložený.

Návod na Manducu si môžete pozrieť už teraz vo formáte pdf - "Manduca - návod na použitie"

Odporúčame inšpirovať sa videonávodmi na používanie Manducy, veľmi veľa pomôžu:

Vkladanie dieťaťa do Manducy do novorodeneckej vložky

 

Nosenie na bruchu od troch mesiacov - s krížením popruhov na chrbte

 

Nosenie na bruchu od troch mesiacov - bez kríženia popruhov

 

Nosenie na chrbte

Kvalita

Na výrobu sú použité len vybrané materiály, ktoré sú vyrobené a farbené podľa špeciálnych požiadaviek. Pre farbenie sú použité bezpečné a netoxické farby, ktoré sa neuvoľňujú ani pri kontakte s detskými slinami. Pracky a spony sú vyrobené z kvalitných trvanlivých materiálov, zips neobsahuje nikel. Všetky výrobné proscesy, vstupné materiály a výstupný produkt sú pod neustálou kontrolou tak, aby sa k Vám dostal výrobok so zaručenou a konštantnou kvalitou.

3-ročná záruka

 • Platí odo dňa nákupu
 • Vzťahuje sa na spony, zipsy, patentky, švy, elastické gumičky.
 • Nevzťahuje sa na bežné opotrebenie v dôsledku používania, zmenu farby (pri výrobe sú použité prírodné materiály a šetrné farby a ľahké blednutie, rovnako ako u Vašich jeansov - je bežnou vlastnosťou nosiča).
 • Nevzťahuje sa na zmeny spôsobené nevhodnou údržbou.
 • Nevzťahuje sa na nesprávne použitie nosiča a vady vzniknuté v jeho dôsledku, úpravy nosiča v podobe farbenia, dekorácií, bielenia a pod.

Doživotná záruka

>

 • Vzťahuje sa na sponu bedrového pásu, spony ramenných popruhov a spony hrudných popruhov
 • Záruku je možné uplatniť aj v prípade mechanického poškodenia (privretie do dverí a pod.) alebo straty.
 • Náhradný diel Vám pošleme zdarma.
tlacitko cena dopravy tlacitko dostupnost tovaru tlacitko vratenie tovaru tlacitko potrebujete poradit  

Pri kúpe akéhokoľvek nosiča (Babyšatka, ergonomický nosič, Ring Sling, Vak na nosenie detí) Vám ponúkame možnosť zakúpiť si jeden pár návlekov Design Socks len za 1€. Pri nákupe vyberte variant "Nákup s nosičom"


_______________________________________________________________________________

Od kedy – do kedy je možné v Manduce nosiť – čo novorodenci a staršie deti

V Manduce je možné nosiť deti od narodenia do zhruba 3 rokov, nosnosť nosiča je od 3,5 kg – 20 kg.

Nosenie novorodenca od 3,5 kg: Bábätko máte uložené v novorodeneckej vložke, ktorej úlohou je zabrániť priveľkému roznoženiu nožičiek novorodenca. Novorodenecká vložka zároveň pevne drží dieťatko v nosiči.
Nosenie dieťaťa od 3 mesiacov: Od zhruba tohto veku už použitie novorodeneckej vložky nie je potrebné. Deti sa najčastejši nosia na bruchu, neskôr (keď si na to trúfnete) môžte skúsiť nosenie na chrbte. V manduce je tiež možné nosiť deti na boku - majú tak najlepší rozhľad.
Nosenie batoľaťa (od 1 roka): Batoľa je už v tomto veku väčšie a pomaly začína z nosič "vyrastať". Nosič je možné zväčšiť rozzipsovaním chrbtovej opierky a tak ju predĺžiť. Pre deti, ktorým z nosiča začnú v tomto veku "vyrastať" nožičky, môžte dokúpiť extendor na rozšírenie spodnej časti Manducy.

Manduca First Purple DartsManduca First Purple Darts

Rôzne "nosiace" pozície, resp. polohy:

- na bruchu - to je naprostý základ a zhruba do 1 roka sa deti nosia takto

- na boku - skúste experimentovať, možno Vám nosenie na koníka bude vyhovovať, noste, odkedy nebudete potrebovať novorodeneckú vložku.

- na chrbte - chce to trochu cvik, dostať na chrbát dieťa, ale nie je to nič zložité.

 

Bude nosič vyhovovať mojej postave?

Vďaka nastavovaniu až v troch rôznych bodoch sa nosič dobre prispôsobuje rôznym typom postáv, Manduca je jedným z mála nosičov, ktoré dobre sadnú väčšine ľuďom, vrátane okrajových veľkostí.

Ak je medzi partnermi veľký výškový a "objemový":) rozdiel, je vhodné o manduce pouvažovať, môže to byť jediný nosič, ktorý bude vyhovovať obidvom veľkostiam.

Zhrnutie telesných konštitúcii a vhodnosť nosiča pre ne:
Stredné postavy – ÁNO
Nízke a štíhle ženy – ÁNO – limitom je dĺžka bedrového pásu min. 73 cm
Vysoké a mohutné postavy – ÁNO – limitom je dĺžka bedrového pásu max. 147 cm.

Dôležité rozmery nosítka, vzhľadom na Vašu postavu:
Dĺžka bedrového pása: od 73 - 147 cm
Dĺžka ramenných popruhov: od 54 - 125 cm

V Manduce môžu nosiť otcovia, mamy, babičky aj dedkovia :-).

 

Aká je manipulácia s nosičom - je nastavovanie zložité?

Nastavovanie nosiča je jednoduché, stačí povoľovať a doťahovať popruhy. Dôležitá vec je, že vkladanie a vyberanie dieťaťa z nosiča zvládnete úplne sami, nepotrebujete asistenciu druhej osoby.

Ramenné popruhy sa nastavujú v troch bodoch, je potrebné si ich na začiatku nastaviť na svoju veľkosť, neskôr sa popruhy prestavujú iba v prípade, že sa striedate pri nosení s partnerom.

Dieťa si viete vložiť do nosiča behom malej chvíľky, takže použitie je veľmi jednoduché. Väčšinou to netrvá dlhšie, než niekoľko sekúnd.

Vyberanie dieťaťa z nosiča je rovnaké, stačí rozopnúť dve spony. Spiace dieťa viete "odložiť" do postieľky bez toho, aby sa zobudilo.

 

Je nosič pohodlný pre mňa a moje dieťa?

Väčšine detí klbôčková poloha, v ktorej sú uložené v nosiči vyhovuje. Dieťa v nosiči nevisí za rozkrok, ale je nosené v roznoženej M-pozícii, kedy sú kĺbiky uložené v tej najlepšej polohe pre ich zdravý vývin.
Pri nosení v Manduce sa prenáša váha dieťaťa z Vašich ramien na bedrá a to vďaka bedrovému pásu, ktorý je tvarovaný. Bedrový pás je trochu tvrdší a v oblasti bokov vykrojený, čo viac korešponduje so ženskými postavami.
Bedrový pás u ergonomických nosičov je dôležitý pri nosení ťažších detí, kedy aj väčšiu váhu dieťaťa unesiete s ľahkosťou – rozhodne v nosiči dieťa unesiete dlhšiu dobu, než na rukách.
Pomocou popruhov si viete dieťa pritiahnuť tesne k sebe a tak mať ťažisko medzi Vami dvoma presne v strede. Pri nosení sa potom nemusíte neprirodzene zakláňať, aby ste ťažisko vyrovnali.

Kombinácia týchto dvoch vlastností – bedrový pás, ktorý odľahčí ramenám a pritiahnutie si dieťaťa bližšie k ťažisku má výrazný pozitívny vplyv na komfort pri nosení Vášho dieťatka.

 

Vzhľad, design, výbava, príslušenstvo

Súčasťou nosiča je kapucňa na fixáciu hlavičky, ktorá je schovaná vo vrchnej časti chrbtovej opierky a tvorý mäkký lem za krkom dieťaťa. Pri používaní sa vytiahne a uchytáva o ramenné popruhy pomocou háčikov.

Súčasťou nosiča je tiež integrovaná novorodenecká vložka, takže nosič je možné používať už od narodenia bábätka. Novorodenecká vložka je schovaná v spodnej časti nosiča a pri používanú ju len rozložíte.

Na bezpečnosť sa u Manducy prihliada a tak je hlavná spona na bedrovom páse vybavená bezpečnostnou poistkou, aby sa pri nosení bedrový pás nemohol rozopnúť.

 

Materiálové zloženie:

100% biobavlna

Údržba:

Prať v práčke na 30 stupňov, nebieliť, nežehliť, nesušiť v sušičke, nečistiť chemicky.

Pri praní a sušení dbajte na ochranu farieb: Perte v pracom prostriedku určenom na farebnú bielizeň, nesušte na priamom slnku!!!

Náš názor:

Manduca je nosič, v ktorom sme nosili naše dieťa a perfektne nám sadol, takže náš názor je veľmi ovplyvnený naozaj pozitívnou skúsenosťou s týmto nosičom. Skvele sme využili zazipsovateľnú chrbtovú opierku, dieťa malo v 5-tich mesiacoch pekný výhľad z nosiča a bolo spokojné, nebolo v nosiči veľmi stratené. Preto záujemcom o nosenie hovoríme, že aj tento detail pri výbere nosiča treba brať do úvahy. Veľkou výhodou nosiča je jeho multi-univerzálne použitie, čo do veľkosti dieťaťa, tak aj čo sa týka veľkosti rodičov. Pokiaľ chcete staviť na istotu, určite patrí Manduca k top produktom.

+ KLADY

- integrovaná novorodenecká vložka – je súčasťou nosiča
- možnosť predĺžiť chrbtovú opierku a tým nosič „podrastie" spolu s dieťaťom
- sadne väčšine postáv – popruhy sa dajú dobre nastaviť
- možnosť dokúpiť doplnkový tovar

- ZÁPORY

- šírka chrbtovej opierky sa nezväčšuje, v prípade potreby - ak budete často nosiť dieťa nad 18 mes., alebo malého obríka:-), je to možné riešiť extendorom ExTend Manduca

Návod na použitie:

Nemusíte sa báť, že nebudete vedieť Manducu použiť, návod je k Manduce priložený.

Návod na Manducu si môžete pozrieť už teraz vo formáte pdf - "Manduca - návod na použitie"

Odporúčame inšpirovať sa videonávodmi na používanie Manducy, veľmi veľa pomôžu:

Vkladanie dieťaťa do Manducy do novorodeneckej vložky

 

Nosenie na bruchu od troch mesiacov - s krížením popruhov na chrbte

 

Nosenie na bruchu od troch mesiacov - bez kríženia popruhov

 

Nosenie na chrbte

Kvalita

Na výrobu sú použité len vybrané materiály, ktoré sú vyrobené a farbené podľa špeciálnych požiadaviek. Pre farbenie sú použité bezpečné a netoxické farby, ktoré sa neuvoľňujú ani pri kontakte s detskými slinami. Pracky a spony sú vyrobené z kvalitných trvanlivých materiálov, zips neobsahuje nikel. Všetky výrobné proscesy, vstupné materiály a výstupný produkt sú pod neustálou kontrolou tak, aby sa k Vám dostal výrobok so zaručenou a konštantnou kvalitou.

3-ročná záruka

 • Platí odo dňa nákupu
 • Vzťahuje sa na spony, zipsy, patentky, švy, elastické gumičky.
 • Nevzťahuje sa na bežné opotrebenie v dôsledku používania, zmenu farby (pri výrobe sú použité prírodné materiály a šetrné farby a ľahké blednutie, rovnako ako u Vašich jeansov - je bežnou vlastnosťou nosiča).
 • Nevzťahuje sa na zmeny spôsobené nevhodnou údržbou.
 • Nevzťahuje sa na nesprávne použitie nosiča a vady vzniknuté v jeho dôsledku, úpravy nosiča v podobe farbenia, dekorácií, bielenia a pod.

Doživotná záruka

>

 • Vzťahuje sa na sponu bedrového pásu, spony ramenných popruhov a spony hrudných popruhov
 • Záruku je možné uplatniť aj v prípade mechanického poškodenia (privretie do dverí a pod.) alebo straty.
 • Náhradný diel Vám pošleme zdarma.

Nový komentár

* (Povinné)

MÁTE OTÁZKY?

Monika Dankovičová

 noseniedeti

✆ 0908 419 618
Po-Pia - 8.00 -18.00
obchod@noseniedeti.sk

Darčekový poukaz

darčeková poukážka

Dvojnásobná radosť pre obdarovaného.

Prvý krát z darčeka, druhý krát z nákupu:-)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info