Kibi nosič Granada na nosenie detí

Kibi nosič Granada na nosenie detí

Hodnotenie produktu: 3/5 (2x)

Vaše hodnotenie:

Dopredaj - výhodná cena ZĽAVA 30%

V nosiči Kibi Granda je možné nosiť deti od veku 4-6 mesiacov. Nosič je možné postupne, ako dieťatko rastie, zväčšovať. V oblasti nožičiek sa toto nosítko zväčšuje pomocou patentiek a tak sa rozširuje, v oblasti ramienok je možné nosič zväčšovať posúvním dohora po ramenných popruhoch. Kibi dobre "sedí" väčšine nosiacich rodičov a má pomerne veľký rozsah, od malých mamičiek, až po hmotnostne väčších oteckov:). Látka v oblasti zadočka je pekne tvarovaná, dieťatku sa v ňom bude príjemne sedkať. Integrovaná kapucňa je súčasťou nosiča a je ju možné schovať do kapsičky na chrbtovej opierke nosiča.

73 € s DPH

104 € s DPH Zľava 31 €

Dostupnosť: Tovar nie je skladom

Výrobca: Kibi

 

Poštovné od 1,90 € - NosenieDeti.skPoštovné od 1,90 €

Doprava nad 120 ZDARMA - NosenieDeti.skDoprava nad 120 € ZDARMA

Tovar SKLADOM odosielame do 24 hodín.  Sme rýchli, tovar skladom môžete mať už zajtra

zmena meny  Nákup v Eur i Kč - klikni na vlajky vpravo hore

Recenzie Heureka - NosenieDeti.sk100% spokojných zákazníkov na Heureke

Pri kúpe akéhokoľvek nosiča (Babyšatka, ergonomický nosič, Ring Sling, Vak na nosenie detí) Vám ponúkame možnosť zakúpiť si jeden pár návlekov Design Socks len za 1€.

Pri nákupe vyberte variant "Nákup s nosičom"

Možnosti nosenia dieťaťa - vek, nosnosť, pozícia dieťaťa

V KiBi nosiči môžete nosiť svoje dieťatko od veku 4-6 mesiacov až do 20 kg. Schválne neuvádzame hornú vekovú hranicu v rokoch, ale v kilogramoch, pretože tento údaj je podľa nás presnejší. Priemerné 3- ročné dieťa váži cca 15 kg, z toho vyplýva, že z KiBi dieťa až do odnosenia nevyrastie –„česť výnimkám":-).

Ergonomický nosič Kibi Granada

Nosenie novorodenca od 3,5 kg: Nosič nemá novorodeneckú vložku, preto v ňom nie je možné novorodenca nosiť. Riešením môže byť použitie novorodeneckej vložky ErgoBaby, alebo zopár týždňov počkať, až bábätko podrastie. Pri dobrom nastavení (napriek informácii od výrobcu, že sa dá v nosítku nosiť od 4-6 mesiacov – toto je ideál) je možné nosiť detičky už skoršie, cca od 2-3 mesiacov.
Nosenie dieťaťa od 4-6 mesiacov: Toto je ten správny čas na začatie nosenia Vášho bábätka v KiBi :-). Dieťatko je už väčšie a bacuľatejšie a pekne vyplní nosič. Dieťa je možné nosiť na bruchu, chrbte, ale aj na boku nosiacej osoby.
Nosenie batoľaťa (od 1 roka): Nosič sa prispôsobuje tomu, ako bábätko rastie. Patentky na bedrovom páse postupne zapínate a tak rozširujete časť, kde dieťatko sedí. Pri najužšom nastavení je opierka pod nožičkami široká 31 cm, pri najširšom nastavení 51 cm. Výška chrbtovej opierky sa tiež zväčšuje postupne. Minimálna výška chrbtovej opierky je cca 32 cm, maximálna 52 cm. Z našej skúsenosti sa do nosiča bez problémov vojde aj 4-ročné dieťa. Preto všade hovoríme, že z tohto nosítka dieťa tak skoro nevyrastie :-).

Nosič Kibi Granada zmenšený na najmenši veľkosť, ktorá vyhovuje deťom od 4-6 mesiacov.Nosič Kibi Granada zväčšený na najväčšiu veľkosť - táto veľkosť bude vyhovovať aj 3-4 ročným deťom.

V KiBi je možné nosiť dieťa vo viacerých pozíciách: vpredu na bruchu, na boku a na chrbte. Ramenné popruhy si navyše môžete na chrbte prekrížiť a tak upraviť nosítko presne podľa Vašich predstáv.

Telesná konštitúcia nosiacej osoby – vhodnosť pre rôzne typy postáv

Z našej skúsenosti, hoci sa nosič nastavuje „iba" v dvoch bodoch, dobre sadne všetkým postavám. Zvláštnosťou nosiča je, že má delenú výstuž bedrového pásu. Je to vychytávka, ktorú iné nosič nemajú. Vďaka tomuto deleniu sa bedrový pás veľmi dobre prispôsobuje ženským postavám, ktoré majú oblejšie boky.

Ergonomický nosič Kibi Granada - ľahká manipulácia s nosičom aj pre rodičov začínajúcich s nosením. Nosič rastie spolu s dieťatom, nožičky dieťaťa sa dajú podvihnúť do M-pozície, ktorá je vhodná na zdravý vývin detských bedrových kĺbov.
Zhrnutie telesných konštitúcií a vhodnosť nosiča pre ne:
Stredné postavy – ÁNO
Nízke a štíhle ženy – ÁNO – limitom je dĺžka bedrového pásu min. 56 cm
Vysoké a mohutné postavy – ÁNO, ale existujú aj nosiče s väčším rozsahom, ktoré naozaj mohutným postavám môžu sadnúť lepšie – limitom je dĺžka bedrového pásu max. 135 cm a tiež dĺžka ramenných popruhov max. 109 cm.

Dôležité rozmery nosítka, vzhľadom na Vašu postavu:
Dĺžka bedrového pása: od 56 - 135 cm
Dĺžka ramenných popruhov: od 51 - 109 cm

 

Praktickosť pri používaní - aká je manipulácia s nosičom

Kibi nosič Granada a nosenie dieťaťa - manipulácia s nosičom je jednoduchá a zvládne ju každý - aj oteckovia!Kibi nosič Granada a nosenie dieťaťa - manipulácia s nosičom je jednoduchá a zvládne ju každý - aj oteckovia!

Keď si nosič prvýkrát vytiahnete z krabice, môžete byť zaskočení jeho veľkosťou, ale neľakajte sa. Stačí si prečítať návod a nosič zmenšiť presne na veľkosť Vášho dieťatka. Neskôr budete nosič zväčšovať postupne (vždy po niekoľkých mesiacoch nosič rozšírite o jednu patentku tak, aby bol dieťatku vždy pohodlný).

Inak s nosičom nijako manipulovať ani ho dennodenne prestavovať nemusíte, nosič je skonštruovaný tak, že všetko zvládnete sami. Na ukladanie dieťaťa do/z nosiča nepotrebujete pomoc druhej osoby.
Ramenné popruhy sa nastavujú v dvoch bodoch, je potrebné si ich na začiatku nastaviť na svoju veľkosť, neskôr sa popruhy prestavujú iba v prípade, že sa striedate pri nosení s partnerom.
V praxi to potom znamená, že dieťa si viete vložiť do nosiča v priebehu niekoľkých sekúnd, väčšinou ide o zapnutie iba dvoch spôn, jednej na bedrovom páse a druhej na fixáciu ramenných popruhov. Rovnako jednoduché je aj vyberanie dieťaťa z nosiča a túto jednoduchosť určite oceníte pri „odkladaní" spiaceho dieťaťa. Ak sa naučíte s nosičom dobre pracovať, budete schopní uložiť do postieľky spiace dieťa bez toho, aby sa prebudilo.

Dojčenie v Kibi nosiči

Dojčenie v nosiči  Kibi je možné a je veľmi jednoduché

Jasné, že v Kibi je možné dojčiť:-). Chce to cvik a držať sa postupu: dieťa musí ísť nižšie k prsníku. Každá mamina "funguje" na spustenie dieťaťa k prsníku inak, je potrebné to vyskúšať. Môžete povoliť popruhy vpredu, v hornej časti nosiča (takto to robí väčšina žien), alebo na boku nosiča. Niektorým mamám môže viac vyhovovať, keď si už pri nasadzovaní nosiča dajú bedrový pás nižšie na boky a tým pádom dostanú dieťatko nižšie k prsníku. Všetky tieto možnosti je možné vyskúšať, určite zistíte, ktorý spôsob je pre Vás najprijateľnejší.

Pohodlie pre dieťa a nosiacu osobu

Nosenie dieťaťa v Kibi nosiči Granada

Malé bábätká sú v nosiči šetrne napolohované, s nožičkami od seba, s kolienkami minimálne v úrovni zadočku, skôr vyššie. Toto je správna ergonomická poloha.
Dieťa je nosené blízko Vášho ťažiska, a jeho hmotnosť je rovnomerne rozložená na Vaše boky a ramená. Prenesenie váhy na boky je veľmi dôležité vzhľadom na Váš komfort pri nosení, veľmi sa odľahčí ramenám a nebudete výrazne cítiť na ramenách ani váhu staršieho a ťažšieho dieťaťa. Možnosť pritiahnuť si dieťa popruhmi blízko Vášho ťažiska má tiež význam pri dlhodobejšom nosení – nemusíte sa neprirodzene zakláňať a tak vyrovnávať ťažisko. A tak kombinácia týchto dvoch vlastností nosítka zaručuje naozaj Váš výrazný komfort pri nosení.
Bedrový pás je tvarovaný a jeho výstuž je delená. Táto vychytávka je na nosiči vyhotovená s ohľadom na ženské postavy, ktoré majú oblejšie boky. Vďaka deleniu sa bedrový pás lepšie prispôsobí väčším oblinám, ktoré ženy majú a bederák potom krásne kopíruje postavu a nikde neodstáva ani neprevísa.
Ramenné popruhy sú tvarované (sú šité viac do oblúka a tým pádom lepšie priliehajú k telu), je možné ich spojiť sponami, alebo nosiť prekrížené, záleží len na Vašich preferenciách. Nosenie s prekríženými ramennými popruhmi viac vyhovuje ľuďom s úzkymi ramenami.

Vzhľad, design, výbava, príslušenstvo

Kapsička na schovanie kapucne - ergonomický nosič Kibi Granada

Nosič je šitý z dvoch vrstiev látky. Vnútorná vrstva je šitá z čiernej tkaniny, rovnako ako bedrový pás a ramenné popruhy. Konečný dojem u KiBi tvorí vonkajšia vrstva tkaniny. Nosiče sa momentálne šijú z dvoch druhov tkanín. Pruhované a jednofarebné nosiče sú z látok, kde je vzor vytkávaný zväčša z dvoch farebných odtieňov nití. Nosiče, ktoré majú na sebe vzor (bodky, lístky a pod. ) sú potlačené. Z našich skúseností sú nosiče, ktoré majú vytkávaný vzor menej náchylné na vyblednutie od slniečka.
Nosič je vytvarovaný tak, aby dieťatko zaujalo správnu pozíciu pri nosení, dieťa sa v nosiči vždy nosí tváričkou otočenou k Vám, čo zohľadňuje najnovšie poznatky o zdravom nosení detí. Stehienka dieťaťa je možné mierne podvihnúť pomocou čiernych popruhov umiestnených na bokoch nosiča tak, aby zadoček dieťaťa ešte viac zapadol do vytvorenej kapsy a kolienka dieťaťa boli vyššie ako zadoček. V okolí kolienok je látka vystužená mäkkou výstužou, aby kolienka dieťatka boli uložené na mäkkej časti.
Nosič má na sebe pevne prišitú kapucňu, ktorú je možné nosiť schovanú vo vrecku na chrbtovej opierke, alebo je možné ju mať voľne spustenú nadol, ničomu neprekáža.
Spona na bedrovom páse a tiež spony na ramenných popruhoch majú bezpečnostnú poistku proti náhodnému odopnutiu.

Usadenie dieťaťa v nosítku Kibi Granada - pomocou patentiek je možné veľkostne nastavovať šírku nosiča v sedacej časti - nosič sa tak dokáže pekne prispôsobiť roznoženiu a veku bábätka. Usadenie dieťaťa v nosítku Kibi Granada - pomocou patentiek je možné veľkostne nastavovať šírku nosiča v sedacej časti - nosič sa tak dokáže pekne prispôsobiť roznoženiu a veku bábätka.

Materiálové zloženie:

100% bavlna

Údržba:

Prať v práčke na 30 stupňov, nebieliť, žehliť na najnižší stupeň, nesušiť v sušičke, nečistiť chemicky.
Pri praní a sušení dbajte na ochranu farieb: Perte v pracom prostriedku určenom na farebnú bielizeň, nesušte na priamom slnku!!!

Náš názor:

www.noseniedeti.sk

Keď sa nás rodičia pýtajú, aby sme im odporučili nejaký nosič pre ich dieťa, odporúčame dve značky, a jednou z nich je KiBi:-). Prečo ho odporúčame? Kvôli možnosti nastavovania a plynulého zväčšovania nosiča podľa toho, ako dieťa rastie. Toto pokladáme za tú najväčšiu výhodu nosiča. Nosič má aj jednu menšiu nevýhodu a tou je absencia novorodeneckej vložky, v dnešnej dobe by sme to riešili kombináciou pravdepodobne elastickej šatky (my s nimi máme dobré skúsenosti) na prvé týždne alebo mesiace a neskôr presun práve do KiBi. Niekedy nemusí nosič postave „sadnúť", ale väčšinou je to o nastavení, takže je potrebné sa trošku pohrať s dotiahnutím popruhov a umiestnením bedrového pásu – nie vždy musí byť bedrový pás na bedrách, odporúčame ho skôr vyššie, na pás, alebo mierne pod pás.

+ KLADY

- nosič je možné postupne zväčšovať podľa toho, ako dieťa rastie
- tvarovaný bedrový pás lepšie sadne na ženské postavy
- tvarované ramenné popruhy lepšie sedia na chrbte a neodstávajú
- na všetkých dôležitých sponách sú bezpečnostné zámky

- ZÁPORY

- absencia novorodeneckej vložky alebo inej vychytávky, vďaka ktorej by bolo možné nosič použiť už od narodenia

Návod na použitie:

Fotografický návod na použitie je súčasťou balenia.

Nový komentár

* (Povinné)

CENA DOPRAVY SR:

Balík na poštu (nad 120 €) ZDARMA
Balík na poštu 1,90 €  
Balík na adresu 3,30 €
Kuriér DPD 3,60 €
Dobierka 0,60 €

 Úplný cenník nájdete tu »»»:

MÁTE OTÁZKY?

Monika Dankovičová

 noseniedeti

✆ 0908 419 618
Po-Pia - 8.00 -18.00
obchod@noseniedeti.sk

Darčekový poukaz

darčeková poukážka

Dvojnásobná radosť pre obdarovaného.

Prvý krát z darčeka, druhý krát z nákupu:-)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info