Menu
Ergonomický nosič Liliputi Noir čierny

Ergonomický nosič Liliputi Noir čierny

Hodnotenie

5/5 (1x)

Liliputi Noir čierny je skvelý ergonomický nosič v ktorom je možné nosiť deti od narodenia a vďaka extendorom je možné tento nosič rozšíriť aj v batoľacom veku dieťatka. Nosič tak podrastie spolu s dieťaťom. Vzor Noir čierny je veľmi elegantný a hodí sa ku každej farebnej kombinácii. Čítajte viac

Skladom u dodávateľa (expedícia do 14 dní)

Predpokladané dodanie: Streda 10.07.2024

129 €

Výrobca: Liliputi

Popis

Nosenie Detí bonusový program

Možnosti nosenia detí - vek, nosnosť, pozícia dieťaťa

Ergonomický nosič Liliputi je určený na nosenie detí od narodenia do zhruba 3 rokov, nosnosť nosiča je od 3,5 kg – 20 kg.

Liliputi Noir Čierny nosič pre detiLiliputi Noir Čierny nosič pre deti

Nosenie novorodenca od 3,5 kg: Novorodenca je možné nosiť v novorodeneckej vložke, ktorá zabraňuje veľmi veľkému roznoženiu nožičiek a zároveň pevne drží dieťa v nosiči. Novorodenecká vložka je odopínateľná, takže keď ju už nebudete potrebovať, nebude Vám v nosiči zavadzať.
Nosenie dieťaťa od 3 mesiacov: Dieťatko sa nosí už bez novorodeneckej vložky. Dôležitá vec u Liliputi nosiča je, že je možné v tomto veku zmenšiť dĺžku chrbtovej opierky približne o 4 cm, takže malé bábätko nie je vo vnútri chrbtovej opierky „utopené“, ale vidí von.
Nosenie batoľaťa (od 1 roka): Nosič Liliputi má po stranách chrbtovej opierky odzipsovateľné extendory, Sú to malé trojuholníkové nadstavenia, ktoré sú mäkučké a rozširujú chrbtovú opierku v oblasti nožičiek dieťaťa dohromady o 15 cm. Nožičky odrastajúceho batoľaťa tak budú aj v tomto veku mať pod kolienkami dostatočnú podporu. Zmenšenú chrbtovú opierku môžete v tomto veku už predĺžiť na maximálnu dĺžku 41 cm.

V detskom nosiči Liliputi je možné nosiť dieťa vo viacerých pozíciách: vpredu na bruchu, na boku a na chrbte. Ramenné popruhy je možné na chrbte prekrížiť a tak upraviť nosítko presne podľa Vašich predstáv.

Liliputi Noir Čierny nosič pre deti

Telesná konštitúcia nosiacej osoby – vhodnosť pre rôzne typy postáv

Liliputi ergonomický nosič má možnosť trojitého nastavovania popruhov, čo robí z tohto nosiča veľmi univerzálnu vecičku, čo sa týka rôznych telesných konštitúcií nosiacich osôb. Nosič má premyslené doťahovanie popruhov, najpoužívanejší popruh na doťahovanie nie je priveľmi krátky, ale má takú dostatočnú dĺžku, aby sa Vám s nosičom dobre manipulovalo.

Zhrnutie telesných konštitúcii a vhodnosť nosiča pre ne:
Stredné postavy – ÁNO
Nízke a štíhle ženy – ÁNO – limitom je dĺžka bedrového pásu min. 73 cm
Vysoké a mohutné postavy – ÁNO – limitom je dĺžka bedrového pásu max. 145 cm.

Dôležité rozmery nosiča, vzhľadom na Vašu postavu:
Dĺžka bedrového pása: od 73 - 145 cm
Dĺžka ramenných popruhov: od 58 - 115 cm

V Liliputi nosiči môžu nosiť dieťatko ľudia rôznych telesných konštitúcií, čo sa týka nastavovania popruhov, je veľmi univerzálny, pritom doťahovanie popruhov je veľmi jednoduché a pokiaľ sa na to pozrieme z ergonomického hľadiska, tak aj pohodlné.

 

Praktickosť pri používaní - aká je manipulácia s nosičom

Liliputi Noir Čierny nosič pre deti

Dôležitým aspektom pri výbere nosiča býva možnosť praktickej manipulácie pri nosení. Liliputi nosič umožňuje nastavovať ramenné popruhy v troch bodoch. Tento systém je výhodný preto, aby nosič dobre „sadol“ ľuďom rôznej telesnej veľkosti. Popruhy zväčša nastavujete iba raz, pred prvým použitím. Neskôr sa popruhy prestavujú iba v prípade, že bude nosič používať aj iná osoba, ale aj vtedy je prestavenie otázkou pár sekúnd – stačí povoliť a po nasadení nosiča dotiahnuť na správnu veľkosť.

Dôležité je, že obsluhu nosiča, vkladanie dieťaťa (aj novorodenca) do nosiča zvládnete bez cudzej pomoci. Vybratie dieťatka je znova otázkou zopár chvíľ.

Dojčenie v nosiči

Liliputi Noir čierny ergonomický nosič

Nosenie a dojčenie patria dohromady a Liliputi nosič dojčenie pri nosení umožňuje. Najjednoduchší návod na dojčenie je: povoliť ramenné popruhy v prednej časti nosiča. Tým bábätko skĺzne nižšie k Vášmu prsníku. Pokiaľ to nebude stačiť, určite povoľte mierne aj popruhy na bokoch nosiča. Po nadojčení je možné popruhy znovu podoťahovať. Na zakrytie dieťaťa pri dojčení je možné použiť kapucku, ktorá bude dieťaťu zároveň pridržiavať zväčša zaklonenú hlavičku.

 

Pohodlie pre dieťa a nosiacu osobu

Liliputi detský nosič bol vyvinutý v spolupráci s odborníkmi a zohľadňuje pri nosení pohodlie nielen dieťaťa ale aj Vás.

Liliputi Noir čierny - uchytenie novorodeneckej vložky

Nosič môžete podoťahovať tak, aby bolo dieťa nosené blízko Vášho ťažiska a pri nosení ste sa zbytočne nezakláňali. Zbytočné vyrovnávanie ťažiska Vás potom pri nosení okráda o komfort z nosenia.

Bedrový pás nosiča je mierne vytvarovaný a tak akurát „tvrdý“. Úlohou bedrového pásu je prenášať váhu z ramien na boky, preto dostatočná tvrdosť, reps. tuhosť je dôležitou vlastnosťou. Subtílne bedrové pásy už neunesú vyššiu váhu dieťaťa a tým sa zaťažujú viac ramená, ale toto nie je prípad bedrového pása Liliputi :-).

Ramenné popruhy je možné spojiť dohromady pomocou spony, ale je ich možné nosiť na chrbte prekrížené. Čo Vám bude viac vyhovovať, je dôležité vyskúšať a je len dobre, že Liliputi nosič obidva spôsoby nosenia umožňuje.

Vzhľad, design, výbava, príslušenstvo

Liliputi Noir čierny - odopínateľná kapucňa, odopínateľná novorodenecká vložka, extendéry na rožšírenie nosiča a kapsička na uschovanie nosiča

Liliputi nosič Rainbow line majú nádherné vzory, stačí si len vybrať.

Liliputi ponúka naozaj prepracovaný nosič s mnohými vylepšeniami, ktoré ak využijete, bude Vám nosič slúžiť od novorodeneckého veku dieťatka až do skončenia nosiaceho obdobia :-).

Nosič je vybavený kapucňou, ktorú nie je možné zložiť do žiadneho vrecka na nosiči, ale je ju možné odzipsovať a používať nosič bez kapucky. Veľkosť kapucne je možné prispôsobovať podľa Vašej potreby, kapucňa má po stranách gumičky, pomocou ktorých si ju zväčšíte / zmenšíte podľa svojej potreby alebo podľa veľkosti dieťatka. Kapucňa je farebne zladená s hlavným panelom nosiča.

Nosič má v sebe „zabudovanú“ novorodeneckú vložku, ktorú je možné po skončení novorodeneckého obdobia z nosiča vybrať a tak Vám novorodenecká vložka v neskoršom veku nebude v nosiči zavadzať.


Materiálové zloženie:

100% biobavlna

Všetky použité materiály pochádzajú z EU, nosič sa vyrába v Maďarsku.

Údržba:

Prať v práčke na 30 stupňov, nebieliť, nežehliť, nesušiť v sušičke, výrobok je možné čistiť chemicky.

Pri praní a sušení dbajte na ochranu farieb: Perte v pracom prostriedku určenom na farebnú bielizeň, nesušte na priamom slnku!!!

Náš názor:

Liliputi ergo nosič prešiel na jeseň roka 2015 výrazným redesignom a musíme povedať, že veľmi úspešným. Sú v ňom zohľadnené potreby detí aj rodičov od novorodeneckého veku až po skončenie nosiaceho obdobia. Nosič predĺžil ramenné popruhy a umožnil ich nastavovať na troch miestach. Tým pádom výrazne zväčšil okruh ľudí, ktorí môžu v nosiči nosiť a zväčšil komfort pri nosení dieťaťa. Okrem novorodeneckej vložky nosič disponuje extendormi, ktoré rozšíria chrbtovú časť v oblasti nožičiek dieťaťa a nožičky tak budú mať aj v batoliacom období dieťaťa dostatočnú podporu a komfort pri nosení. Podľa nášho názoru je Liliputi jeden z vysoko univerzálnych nosičov pre deti aj rodičov a dávame mu jednotku s hviezdičkou.

+KLADY

- integrovaná novorodenecká vložka, ktorú je možné z nosiča vybrať a tak Vám pri nosení staršieho dieťaťa nebude zavadzať
- chrbtovú opierku je možné regulovať – zmenšiť/zväčšiť o 4 cm, malé dieťa tak nebude v nosiči príliš „utopené“
- súčasťou nosiča sú extendory na rozšírenie chrbtovej opierky
- vynikajúca možnosť upravovať veľkosť ramenných popruhov pomocou troch bodov – nosič je tak veľmi univerzálny pre väčšinu postáv, aj jednoduchý na dojčenie


- ZÁPORY

- popruhy sa zo začiatku ťažšie doťahujú, je potrebné ich používaním „rozbehať“. Zo začiatku bude potrebné na doťahovanie použiť väčšiu silu

- nepraktické zapínanie novorodeneckej vložky, kedy je potrebné tenký pásik zasunúť do pripraveného otvoru a potom zacvaknúť patentky. Je potrebné sa s daným systémom upevňovania novorodeneckej vložky naučiť pracovať.

Návod na použitie:

Liliputi ergo nosič dokážete používať bez pomoci cudzej osoby, priložený je tlačený návod na použitie.

Návod na Liliputi si môžete pozrieť už teraz v anglickom jazyku vo formáte pdf - "Liliputi - návod na použitie"

Pozrite si tiež videonávod tu:

Diskusia 0

Žiadne komentáre

Nový komentár

Hodnotenie 0

Hodnotenie produktu

5/5

Pridať

Žiadne komentáre

Ergonomický nosič Liliputi Noir čierny
Ergonomický nosič Liliputi Noir čierny

129 €

Alternatívne a doplnkové produkty

Nová otázka k produktu

Kontrolný kód

i

Nový komentár

Kontrolný kód

i

3.3 Cena dopravy - dodanie tovaru v rámci Slovenskej republiky

Náklady na doručenie objednaného tovaru znáša Kupujúci.

 

  hodnota objednávky do 150 € hodnota objednávky nad 150 €
Packeta 2,90 € 1,40 €
GLS 4,30 € 2,80 €
DPD 4,90 € 3,40 €
Dobierka + 1,20 €

 

Prepravu "Výmena tovaru - doručenie Packeta výdajné miesto" je možné zvoliť iba na základe predchádzajúcej objednávky, keď sa vymieňa tovar za inú veľkosť.

 

3.4 Dodanie tovaru do Českej republiky

 Náklady na doručenie objednaného tovaru znáša Kupujúci.

 

Česká republika
Zásilkovna - výdejní místo 3,80 €
Zásilkovna - doručení na adresu 6 €

 

 

3.5 Cena dopravy - dodanie tovaru do iných štátov (others EU countries)

Náklady na doručenie objednaného tovaru znáša Kupujúci.

 

Rakúsko, Poľsko, Maďarsko, Rumunsko (Austria, Poland, Hungary, Romania)
Doručenie na adresu (Transportation) 6,70 €

 

Belgicko, Dánsko, Estónsko, Francúzsko, Holandsko, Litva, Lotyšsko, Portugalsko, Španielsko, Írsko, Taliansko (Belgium, Denmark, Estonia, France, Netherland, Lithuania, Latvia, Portugal, Spain, Ireland, Italy)
  Objednávka do (order up to) 200 € Objednávka nad (order from) 200 €
Doručenie na adresu (Transportation) 12 € 22 €

 

Slovinsko, Chorvátsko, Grécko, Bulharsko (Slovenia, Croatia, Greece, Bulgaria)
Doručenie na adresu (Transportation) 8,20 €

 

Fínsko, Luxembursko, Švédsko (Finland, Luxembourg, Sweden)
Doručenie na adresu (Transportation) 24 €

 

Cyprus, Malta
Doručenie na adresu (Transportation) 27 €

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Produkt bol vložený do košíku
Pokračovať v nákupe Objednať