Šatka na nosenie detí Girasol Boy or Girl

Šatka na nosenie detí Girasol Boy or Girl

Hodnotenie produktu: 5/5 (2x)

Vaše hodnotenie:

Guatemalské baby šatky značky Girasol sú tkané ručne podľa starej indiánskej tradície. Materiál je 100% bavlna a majú krásne a žiarivé farby.

Dĺžka

84 € s DPH

Dostupnosť: Skladom
Doručíme dňa: 19.10.2021

Výrobca: Girasol

 

 Nosenie Detí - Predajňa v Trenčíne  Predajňa v Trenčíne

Poštovné od 1,90 € - NosenieDeti.skPoštovné od 1,80 €

Doprava nad 120 ZDARMA - NosenieDeti.skDoprava nad 120 € ZDARMA

Tovar SKLADOM odosielame do 24 hodín.  Sme rýchli, tovar skladom môžete mať už zajtra

zmena meny  Nákup v Eur i Kč - klikni na vlajky vpravo hore

Recenzie Heureka - NosenieDeti.sk100% spokojných zákazníkov na Heureke

Pri kúpe akéhokoľvek nosiča (Babyšatka, ergonomický nosič, Ring Sling, Vak na nosenie detí) Vám ponúkame možnosť zakúpiť si jeden pár návlekov Design Socks len za 1€. Pri nákupe vyberte variant "Nákup s nosičom".

Vzhľad, tvar, rozmery

Úväz Koník

Látka šatiek Girasol je veľmi hladko tkaná a zodpovedá vysokej kvalite tkania. To znamená, že sa v nej nenachádzajú chybičky ako sú uzlíčky v tkanine alebo povytiahnuté nitky. Tieto šatky majú pozdĺžny okraj založený a obšitý, čo tiež zvyšuje ich odolnosť proti vyťahaniu. Majú krásne jasné a žiarivé farby. Dĺžka šatky sa volí podľa tabuľky, ktorá sa nachádza na konci tejto stránky.

Detail spôsobu tkania:

kliknite na obrázok pre jeho zväčšenie
Detail tkania šatky Girasol

Šatky sú kosodĺžnikového tvaru, pri určovaní rozmeru sa meria celá jedna strana šatky. Do dĺžky šatky nie je teda započítaný rozmer jedného cípu, o ten je šatka dlhšia. Šírka šatky je 70 cm. Výrobca počíta aj so zrážanlivosťou šatky, preto sú tieto šatky tkané dlhšie, než sú udávané v tabuľkách, po prvom vypraní sa zrazia na udávanú dĺžku (z mojej skúsenosti aj po vypraní zostávajú o niečo dlhšie, než je udávaná dĺžka v tabuľkách).

alt

Možnosti údržby

Možnosť prať na 60 °C.

Návod na použitie

V cene šatky je zahrnutý aj slovenský originálny fotografický návod na použitie. V prípade nejasností poskytujeme telefonickú alebo emailovú podporu. Ak neviete, či viažete správne, kontaktujte nás: 0908 419 618 - M. Dankovičová, obchod@noseniedeti.sk. Po dohovore je tiež možné osobné stretnutie.

Záruky kvality

Dieťa v babyšatke G10

Guatemalské šatky tkajú indiánske rodiny ručne podľa starej tradície. Materiál guatemalských šatiek je 100%-ná bavlna. Vďaka technike uhlopriečneho tkania sú šatky elastické a podporujú držanie tela dieťaťa pri rôznych úväzoch šatky. Bavlnená priadza nie je nijako chemicky spracovávaná . V modernej farbiarni s recykláciou odpadových vôd sa priadza farbí vysoko kvalitnými farbami bez prímesi ťažkých kovov. Tiež pri výrobe samotnej šatky sa nepoužíva žiadna apretúra ani nedochádza k žiadnemu chemickému spracovaniu. Šatky sú utkané o niečo dlhšie, než uvedené dĺžky a majú preto i po vypraní požadovanú dĺžku. Babyšatky sú vhodné pre deti od narodenia až do veku troch rokov - tj. keď má dieťa okolo 15 kg (toto je priemerná hmotnosť trojročných detí, v šatke môžete samozrejme nosiť aj ťažšie deti, nie je limitovaná nosnosťou). Bežným používaním sa látka šatky ani pri tejto maximálnej záťaži nevytiahne.

Záruky zdravotnej nezávadnosti

Guatemalské šatky odpovedajú platným, všeobecne záväzným právnym predpisom, ktoré sa vzťahujú k požiadavkám na zdravotnú nezávadnosť a tým spĺňajú podmienky kladené na výrobky pre deti do 3 rokov veku. Doklad o zdravotnej nezávadnosti týchto výrobkov vydal Štátny zdravotný ústav v Prahe dňa 2.10.2000. Ďalšie potvrdenie o zdravotnej nezávadnosti v súlade s požiadavkami vyhlášky MZ č. 84/2001 SS. Vydal SZÚ 23.3.2005 a to na základe protokoku o skúške zo 7.2.2005 od skúšobného laboratória Analab Praha s.r.o.

Na šatky poskytujeme záruku 24 mesiacov podľa platných predpisov Občianskeho zákonníka.

Doporučenia pre voľbu vhodnej dĺžky šatky

Výber dĺžky šatky závisí od úväzov, ktoré chcete používať a od Vašej konfekčnej veľkosti, veľkosť dieťaťa nie je rozhodujúca. Podľa tabuľky vyberte takú dĺžku šatky, z ktorej uviažete všetky úväzy, ktoré chcete používať. Väčšina rodičov si objednáva takú dĺžku šatky, z ktorej uviaže všetky uvedené úväzy. V prípade, že sa z dlhej šatky viaže úväz, na ktorý je potrebná menšia dĺžka, prebytky látky sa obmotajú okolo pása.

Vhodný vek dieťaťa pre jednotlivé úväzy:

Pre novorodencov sú vhodné všetky Kolísky – variant I, II a III, KlokankaI, II a asi najobľúbenejší úväz Kríž s kapsou I, II, kedy je dieťa naozaj bezpečne uložené a pevne uviazané na matkinom tele, takže sa matka môže volnejšie a náročnejšie pohybovať.

Úväzy vhodné od 12 týždňov, alebo od doby, kedy je dieťa už schopné držať hlavičku: veľmi obľúbený a praktický úväz Kríž, viazanie na bok - Koník, Kríž na boku a viazanie na chrbát – Batoh.

Tabuľka pre výber vhodnej dĺžky šatky
  2,6 m 3,6 m 4 m 4,2 m 4,6 m 5 m
Kolíska I alt alt alt alt alt alt
Kolíska II alt alt alt alt alt alt
Koník alt alt alt alt alt alt
Batoh alt alt alt alt alt
Klokanka I alt alt alt alt alt
Klokanka II alt alt alt alt alt
Kolíska III alt alt alt alt alt
Kríž alt alt alt alt alt
Kríž s kapsou I alt alt alt
Kríž s kapsou II alt alt alt
Kríž s kapsou na chrbte alt alt alt
Kolíska v kríži s kapsou alt alt alt
alt - do konf. veľkosti 36 alt - do konf. veľkosti 42 alt - konf. veľkosť väčšia než 42

Príklad 1: Máte konfekčnú veľkosť 42 a chcete si objednať šatku, z ktorej uviažete všetky úväzy. Podľa tabuľky je vidieť, že všetky úväzy uviažete so šatkou, ktorá bude dlhá 4,6 m.

Príklad 2: Máte konfekčnú veľkosť 36 a chcete si objednať šatku, z ktorej uviažete všetky úväzy, okrem úväzu Kríž s kapsou. Podľa tabuľky je vidieť, že v takomto prípade Vám bude stačiť šatka dlhá 3,6 m.

Materiál: Bavlna

Nový komentár

* (Povinné)

MÁTE OTÁZKY?

Monika Dankovičová

 noseniedeti

✆ 0908 419 618
Po-Pia - 8.00 -18.00
obchod@noseniedeti.sk

Darčekový poukaz

darčeková poukážka

Dvojnásobná radosť pre obdarovaného.

Prvý krát z darčeka, druhý krát z nákupu:-)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info