Menu
Nosič pre deti Kibi EVO Čiernobiely

Nosič pre deti Kibi EVO Čiernobiely

Hodnotenie

4.5/5 (4x)

Nosič pre deti KiBi EVO Čiernobiely je vhodný na nosenie detí od 4-6mes. až do troch rokov, v prípade detí menšieho vzrastu až do predškolského obdobia. Pomocou patentiek na bedrovom páse je možné nosič zväčšovať a tak ho prispôsobovať veľkosti dieťaťa. Do výšky sa nosič zväčšuje veľmi jednoducho - posúvaním sa po ramenných popruhoch. Nič naplat, v jednoduchosti je krása a KiBi to má vymyslené výborne:-). Čítajte viac

Skladom u dodávateľa (expedícia do 14 dní)

Predpokladané dodanie: Utorok 17.10.2023

115 €

Výrobca: Kibi

Popis

Detský nosič Kibi Evo Čiernobiely

Nosenie Detí bonusový program

Slintáčiky nie sú súčasťou Kibi, dokupujú sa samostatne ►►►: Slintáčiky na ramenné popruhy »»»

Možnosti nosenia dieťaťa - vek, nosnosť, pozícia dieťaťa

V KiBi nosiči môžete nosiť svoje dieťatko od veku 4-6 mesiacov až do 20 kg. Schválne neuvádzame hornú vekovú hranicu v rokoch, ale v kilogramoch, pretože tento údaj je podľa nás presnejší. Priemerné 3- ročné dieťa váži cca 15 kg, z toho vyplýva, že z KiBi dieťa až do odnosenia nevyrastie –„česť výnimkám":-).

Ergonomický nosič Kibi čiernobielyErgonomický nosič Kibi čiernobiely

Nosenie novorodenca od 3,5 kg: Nosič nemá novorodeneckú vložku, preto v ňom nie je možné novorodenca nosiť. Minimálna výška a váha dieťatka, kedy by ste už mohli uvažovať o zakúpení nosiča, je 60 cm a 6 kg. Pri takto veľkom dieťatku je ale potrebné sa s nastavením nosiča poriadne pohrať, poriadne nosič zúžiť, skrátiť popruhy pri nožičkách, znížiť chrbtovú opierku.
Nosenie dieťaťa od 4-6 mesiacov: Toto je ten správny čas na začatie nosenia Vášho bábätka v KiBi :-). Dieťatko je už väčšie a bacuľatejšie a pekne vyplní nosič. Dieťa je možné nosiť na bruchu, chrbte, ale aj na boku nosiacej osoby.
Nosenie batoľaťa (od 1 roka): Nosič sa prispôsobuje tomu, ako bábätko rastie. Patentky na bedrovom páse postupne zapínate a tak rozširujete časť, kde dieťatko sedí. Pri najužšom nastavení je opierka pod nožičkami široká 24 cm, pri najširšom nastavení 51 cm. Výška chrbtovej opierky sa tiež zväčšuje postupne. Minimálna výška chrbtovej opierky je cca 32 cm, maximálna 52 cm. Z našej skúsenosti sa do nosiča bez problémov vojde aj 4-ročné dieťa. Preto všade hovoríme, že z tohto nosítka dieťa tak skoro nevyrastie :-).

Ergonomický nosič Kibi čiernobielyErgonomický nosič Kibi čiernobiely

V KiBi je možné nosiť dieťa vo viacerých pozíciách: vpredu na bruchu, na boku a na chrbte. Ramenné popruhy si navyše môžete na chrbte prekrížiť a tak upraviť nosítko presne podľa Vašich predstáv.

Telesná konštitúcia nosiacej osoby – vhodnosť pre rôzne typy postáv


Zhrnutie telesných konštitúcií a vhodnosť nosiča pre ne:
Stredné postavy – ÁNO
Nízke a štíhle ženy – ÁNO – limitom je dĺžka bedrového pásu min. 66 cm
Vysoké a mohutné postavy – ÁNO, ale existujú aj nosiče s väčším rozsahom, ktoré naozaj mohutným postavám môžu sadnúť lepšie – limitom je dĺžka bedrového pásu max. 135 cm a tiež dĺžka ramenných popruhov max. 109 cm.

Dôležité rozmery nosítka, vzhľadom na Vašu postavu:
Dĺžka bedrového pása: od 66 - 135 cm
Dĺžka ramenných popruhov: od 42 - 109 cm

Ergonomický nosič Kibi čiernobielyErgonomický nosič Kibi čiernobiely

 

 

Praktickosť pri používaní - aká je manipulácia s nosičom

 Ergonomický nosič Kibi čiernobiely

Keď si nosič prvýkrát vytiahnete z krabice, môžete byť zaskočení jeho veľkosťou, ale neľakajte sa. Stačí si prečítať návod a nosič zmenšiť presne na veľkosť Vášho dieťatka. Neskôr budete nosič zväčšovať postupne (vždy po niekoľkých mesiacoch nosič rozšírite o jednu patentku tak, aby bol dieťatku vždy pohodlný).

Inak s nosičom nijako manipulovať ani ho dennodenne prestavovať nemusíte, nosič je skonštruovaný tak, že všetko zvládnete sami. Na ukladanie dieťaťa do/z nosiča nepotrebujete pomoc druhej osoby.
Ramenné popruhy sa nastavujú v dvoch bodoch, je potrebné si ich na začiatku nastaviť na svoju veľkosť, neskôr sa popruhy prestavujú iba v prípade, že sa striedate pri nosení s partnerom.
V praxi to potom znamená, že dieťa si viete vložiť do nosiča v priebehu niekoľkých sekúnd, väčšinou ide o zapnutie iba dvoch spôn, jednej na bedrovom páse a druhej na fixáciu ramenných popruhov. Rovnako jednoduché je aj vyberanie dieťaťa z nosiča a túto jednoduchosť určite oceníte pri „odkladaní" spiaceho dieťaťa. Ak sa naučíte s nosičom dobre pracovať, budete schopní uložiť do postieľky spiace dieťa bez toho, aby sa prebudilo.

Dojčenie v Kibi nosiči

Ergonomický nosič Kibi čiernobielyErgonomický nosič Kibi čiernobiely

Jasné, že v Kibi je možné dojčiť:-). Chce to cvik a držať sa postupu: dieťa musí ísť nižšie k prsníku. Každá mamina "funguje" na spustenie dieťaťa k prsníku inak, je potrebné to vyskúšať. Môžete povoliť popruhy vpredu, v hornej časti nosiča (takto to robí väčšina žien), alebo na boku nosiča. Niektorým mamám môže viac vyhovovať, keď si už pri nasadzovaní nosiča dajú bedrový pás nižšie na boky a tým pádom dostanú dieťatko nižšie k prsníku. Všetky tieto možnosti je možné vyskúšať, určite zistíte, ktorý spôsob je pre Vás najprijateľnejší.

Pohodlie pre dieťa a nosiacu osobu

Ergonomický nosič Kibi čiernobielyErgonomický nosič Kibi čiernobiely

Malé bábätká sú v nosiči šetrne napolohované, s nožičkami od seba, s kolienkami minimálne v úrovni zadočku, skôr vyššie. Toto je správna ergonomická poloha.
Dieťa je nosené blízko Vášho ťažiska, a jeho hmotnosť je rovnomerne rozložená na Vaše boky a ramená. Prenesenie váhy na boky je veľmi dôležité vzhľadom na Váš komfort pri nosení, veľmi sa odľahčí ramenám a nebudete výrazne cítiť na ramenách ani váhu staršieho a ťažšieho dieťaťa. Možnosť pritiahnuť si dieťa popruhmi blízko Vášho ťažiska má tiež význam pri dlhodobejšom nosení – nemusíte sa neprirodzene zakláňať a tak vyrovnávať ťažisko. A tak kombinácia týchto dvoch vlastností nosítka zaručuje naozaj Váš výrazný komfort pri nosení.
Bedrový pás je tvarovaný do oblúčika, aby sa lepšie prispôsobil postave okolo bokov. Má výstuž z high-tech peny, ktorá je priedušná a je mäkká. Kto nemá rád tvrdé bedrové pásy, tak s kľudným svedomím môže siahnuť po Kibi. Pena v bedrorom páse je pomerne hrubá, až 3 cm, je to ale kvôli Vášmu pohodliu. Pri zaťažení sa stlačí a nikde netlačí.
Ramenné popruhy sú tvarované (sú šité viac do oblúka a tým pádom lepšie priliehajú k telu), je možné ich spojiť sponami, alebo nosiť prekrížené, záleží len na Vašich preferenciách. Nosenie s prekríženými ramennými popruhmi viac vyhovuje ľuďom s úzkymi ramenami. Novinkou u Kibi Evo je, že hrudný popruh je možné úplne odopnúť a odložiť, takže pri nosení s prekríženými ramennými popruhmi Vám hrudný popruh a jeho spony nebudú zavadzať.

Vzhľad, design, výbava, príslušenstvo

Kibi ergonomický nosič čiernobiely - detail uchytenie chrbtovej opierky pomocou karabínky.

Nosič je šitý z dvoch vrstiev látky. Vnútorná vrstva je šitá z čiernej tkaniny, rovnako ako bedrový pás a ramenné popruhy. Konečný dojem u KiBi tvorí vonkajšia vrstva tkaniny. Nosiče sa momentálne šijú z dvoch druhov tkanín. Pruhované a jednofarebné nosiče sú z látok, kde je vzor vytkávaný zväčša z dvoch farebných odtieňov nití. Nosiče, ktoré majú na sebe vzor (bodky, lístky a pod. ) sú potlačené. Z našich skúseností sú nosiče, ktoré majú vytkávaný vzor menej náchylné na vyblednutie od slniečka.
Nosič je vytvarovaný tak, aby dieťatko zaujalo správnu pozíciu pri nosení, dieťa sa v nosiči vždy nosí tváričkou otočenou k Vám, čo zohľadňuje najnovšie poznatky o zdravom nosení detí. Stehienka dieťaťa je možné mierne podvihnúť pomocou čiernych popruhov umiestnených na bokoch nosiča tak, aby zadoček dieťaťa ešte viac zapadol do vytvorenej kapsy a kolienka dieťaťa boli vyššie ako zadoček. V okolí kolienok je látka vystužená mäkkou výstužou, aby kolienka dieťatka boli uložené na mäkkej časti.
Nosič má na sebe pevne prišitú kapucňu, ktorú je možné nosiť schovanú vo vrecku na chrbtovej opierke, alebo je možné ju mať voľne spustenú nadol, ničomu neprekáža.
Spona na bedrovom páse a tiež spony na ramenných popruhoch majú bezpečnostnú poistku proti náhodnému odopnutiu.

Ergonomický nosič Kibi čiernobiely

Materiálové zloženie:

100% bavlna

Údržba:

Prať v práčke na 30 stupňov, nebieliť, žehliť na najnižší stupeň, nesušiť v sušičke, nečistiť chemicky.
Pri praní a sušení dbajte na ochranu farieb: Perte v pracom prostriedku určenom na farebnú bielizeň, nesušte na priamom slnku!!!

Náš názor:

www.noseniedeti.sk

Kibi Evo je vynikajúci nosič, pokiaľ začínate s nosením staršieho dieťatka (4 mesiace alebo 60 cm a súčasne 6 kg). Kritické novorodenecké obdobie (niekedy je problém nájsť vyhovujúci nosič pre novorodeniatko) máte už za sebou ☺. Nosič ponúka naozaj ojedinelý veľkostný rozsah, kedy sa chrbtová opierka vie rozšíriť od 24 cm do 51 cm. Rovnako veľký rozsah má nosič pri zväčšovaní do dĺžky (32-52 cm). Toto pokladáme za tú najväčšiu výhodu nosiča, keďže Vám pokryje takmer celé nosiace obdobie. Nevýhodou je už len nemožnosť nosiť novorodeniatko, takže rodičia maličkých bábätiek si v tomto období musia vyriešiť nosenie inak. My by sme toto obdobie riešili elastickou alebo tenšou pevnou šatkou »»» a neskôr presun práve do KiBi Evo.

 

+ KLADY

- nosič je možné postupne zväčšovať podľa toho, ako dieťa rastie
- tvarované ramenné popruhy lepšie sedia na chrbte a neodstávajú
- na všetkých dôležitých sponách sú bezpečnostné zámky

- ZÁPORY

- absencia novorodeneckej vložky alebo inej vychytávky, vďaka ktorej by bolo možné nosič použiť už od narodenia

Návod na použitie:

Fotografický návod na použitie je súčasťou balenia.

Diskusia 0

Nový komentár

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Nosič pre deti Kibi EVO Čiernobiely
Nosič pre deti Kibi EVO Čiernobiely

115 €

Nová otázka k produktu

Kontrolný kód

i

3.3 Cena dopravy - dodanie tovaru v rámci Slovenskej republiky

Náklady na doručenie objednaného tovaru znáša Kupujúci.

 

  hodnota objednávky do 150 € hodnota objednávky nad 150 €
Packeta 2,90 € 1,40 €
GLS 4,30 € 2,80 €
DPD 4,90 € 3,40 €
Dobierka + 1,20 €

 

Prepravu "Výmena tovaru - doručenie Packeta výdajné miesto" je možné zvoliť iba na základe predchádzajúcej objednávky, keď sa vymieňa tovar za inú veľkosť.

 

3.4 Dodanie tovaru do Českej republiky

 Náklady na doručenie objednaného tovaru znáša Kupujúci.

 

Česká republika
Zásilkovna - výdejní místo 3,80 €
Zásilkovna - doručení na adresu 6 €

 

 

3.5 Cena dopravy - dodanie tovaru do iných štátov (others EU countries)

Náklady na doručenie objednaného tovaru znáša Kupujúci.

 

Rakúsko, Poľsko, Maďarsko, Rumunsko (Austria, Poland, Hungary, Romania)
Doručenie na adresu (Transportation) 6,70 €

 

Belgicko, Dánsko, Estónsko, Francúzsko, Holandsko, Litva, Lotyšsko, Portugalsko, Španielsko, Írsko, Taliansko (Belgium, Denmark, Estonia, France, Netherland, Lithuania, Latvia, Portugal, Spain, Ireland, Italy)
  Objednávka do (order up to) 200 € Objednávka nad (order from) 200 €
Doručenie na adresu (Transportation) 12 € 22 €

 

Slovinsko, Chorvátsko, Grécko, Bulharsko (Slovenia, Croatia, Greece, Bulgaria)
Doručenie na adresu (Transportation) 8,20 €

 

Fínsko, Luxembursko, Švédsko (Finland, Luxembourg, Sweden)
Doručenie na adresu (Transportation) 24 €

 

Cyprus, Malta
Doručenie na adresu (Transportation) 27 €

Alternatívne a doplnkové produkty

 • Chrániče bedrového pásu prekrývajú rozopnuté cvoky na nosiči Kibi, aby bábätko nemalo od cvočkov otlačené nožičky. Sú šité z rovnakej látky, ako samotný bedrový pás, preto pôsobia veľmi nenápadne.

  Dostupnosť: Tovar nie je skladom

  10,50 €

 • Tieto slintáčiky slúžia na ochranu ramenných popruhov pred rozkúsaním a ušpinením od slín bábätka. Väčšina detí v určitom veku "ochutnána a žužle" ramenné popruhy a tak je ich potrebné chrániť. Slintáčiky Kibi presne veľkosťou sedia na ramenné popruhy nosiča Kibi. Vonkajšia strana je vyrobená zo 100% biobavlny.

  Dostupnosť: Tovar nie je skladom

  20 €

 • Perfektný doplnok chrániaci nožičky dieťatka od jesene do jari... Mäkké detské topánky s teplou mikro-polar podšívkou, ktoré majú vodu odpudzujúci, vetruodolný povrch.

  Dostupnosť: Skladom

  24,50 €

 • Merino Body/Tričko Manymonths Foggy Bright Silver je super kúsok oblečenia pre Vaše dieťatko. Merino vlna je jemná a perfektne reguluje teplotu, dieťatko sa v nej nespotí. Toto Body/Tričko rastie spolu s dieťaťom, využijete ho dlhú dobu.

  Dostupnosť: Skladom

  50,90 €

 • Hrejivý sveter na nosenie detí Renáta z počesaného melírového úpletu v tyrkysovej melírovej farbe. V tejto mikine môžete nosiť svoje dieťatko iba pri prednom nosení. Pokiaľ máte malé bábätko a plánujete ho nosiť iba do 1-1,5 roka (teda vtedy, keď sa deti nosia iba vpredu), táto mikina je veľmi dobrá voľba. Materiál krásne drží tvar, nevyťahuje sa. Sveter je možné v páse a na spodnom leme stiahnuť gumičkami. Súčasťou svetra je odopínací nákrčník, ktorý skvele zateplí Váš krk pri chladnom a veternom počasí.

  Dostupnosť: Skladom

  67 €

 • Tehotenská a nosiaca zimná bunda Zora Petrolejová 2

  Dostupnosť: Skladom u dodávateľa, expedícia do 7 dní

  162 €

 • Tričko na kojenie Karla má vynikajúci strih, ktorý vie zakryť popôrodné bruško. Úpletový materiál trička s podielom elastanu zaisťuje, že sa tričko prispôsobí väčšine postáv. Tento typ trička patrí u nás medzi najpredávanejšie, u mamičiek je veľmi obľúbený. Biela vsadka na dojčenie kontrastuje s farbou trička. Vsadka má tvar tielka, ktoré končí pod prsiami. Pri kojení stačí vyhrnúť vsadku a bábätko môžete pohodlne a diskrétne nadojčiť. Tričká na kojenie sú skvelým oblečením, pokiaľ nosíte svoje dieťa v šatke alebo nosiči.

  Dostupnosť: Skladom

  23,50 €

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Naša webová stránka ukladá údaje na vašom zariadení (súbory cookie a úložiská prehliadača) na identifikáciu vašej relácie a dosiahnutie základnej funkčnosti platformy, zážitku z prehliadania a zabezpečenia.
Môžeme ukladať údaje na vašom zariadení (súbory cookie a úložiská prehliadača), aby sme mohli poskytovať doplnkové funkcie, ktoré zlepšujú váš zážitok z prehliadania, ukladať niektoré z vašich preferencií bez toho, aby ste mali používateľský účet alebo bez prihlásenia, používať skripty a/alebo zdroje tretích strán, widgety atď.
Používanie analytických nástrojov nám umožňuje lepšie porozumieť potrebám našich návštevníkov a tomu, ako používajú našu stránku. Môžeme použiť nástroje prvej alebo tretej strany na sledovanie alebo zaznamenávanie vášho prehliadania našej webovej stránky, na analýzu nástrojov alebo komponentov, s ktorými ste interagovali alebo ste ich používali, zaznamenávanie udalostí konverzií a podobne.
Môžeme používať súbory cookie a nástroje tretích strán na zlepšenie ponuky produktov a/alebo služieb našej alebo našich partnerov, jej relevantnosti pre vás na základe produktov alebo stránok, ktoré ste navštívili na tejto webovej stránke alebo na iných webových stránkach.

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Produkt bol vložený do košíku
Pokračovať v nákupe Objednať