Využitie polohovacieho vankúša v praxi

Pridané: 24.3.2014 23:00:03 Počet zobrazení: 20879

24 Marec 2014

Skúsenosti s používaním vankúša vo Fakultnej nemocnici L. Pasteura v Košiciach

V roku 2007 si u nás objednala MUDr. Capová - primárka neonatologického oddelenia z Fakultnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach 10 polohovacích vankúšov pre nastávajúce mamičky a keď sme sa potom zaujímali o to, aký úžitok priniesli, dostali sme tento mail:

Fakultná nemocnica L. Pasteura Košice, Neonatologické oddelenie
Košice, 5. november 2007


Vec:
Využitie polohovacích vankúšov VARIO v praxi - spokojnosť a pozitívne ohlasy zo strany matiek a zdravotníckeho personálu

V rámci humanizácie a skvalitnenia ošetrovateľskej starostlivosti o novorodencov sme zaradili začiatkom júla Vami dodané VARIO vankúše do praxe.
Za doterajšiu krátku dobu ich využívania v rámci liečebnej a ošetrovateľskej starostlivosti, veľmi pozitívne hodnotíme širokú škálu ich uplatnenia.
Vankúše sa používajú počas dojčenia, zabezpečujú najoptimálnejšiu polohu pre matku a dieťa, používajú sa aj pri dojčení dvojčiat, použitie pri polohovaní dieťaťa po dojčení a počas spánku, kedy slúži ako ochranné hniezdo.
Spríjemnenie a uľahčenie spolunažívania matky a dieťaťa v prvých dňoch po narodení a aj v neskoršom období vyvolalo pozitívne ohlasy zo strany mamičiek a personálu neonatologického oddelenia.

S pozdravom

MUDr. Capová Jaroslava
Primár neonatologického oddelenia

MÁTE OTÁZKY?

Monika Dankovičová

noseniedeti

+421 908 419 618
Po-Pia - 8.00 -18.00
obchod@noseniedeti.sk

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info