Indická babyšatka I - škoricová

Indická babyšatka I - škoricová

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

Indické šatky sú oproti iným šatkám o niečo režnejšie, “prírodnejšie“. Sú o niečo ľahšie a vzdušnejšie ako iné šatky čo je veľkou výhodou najmä v lete...

45 € s DPH

Dostupnosť: Vypredané

 

Poštovné od 1,90 € - NosenieDeti.skPoštovné od 1,90 €

Doprava nad 120 ZDARMA - NosenieDeti.skDoprava nad 120 € ZDARMA

Tovar SKLADOM odosielame do 24 hodín.  Sme rýchli, tovar skladom môžete mať už zajtra

Recenzie Heureka - NosenieDeti.sk100% spokojných zákazníkov na Heureke

Pri kúpe akéhokoľvek nosiča (Babyšatka, ergonomický nosič, Ring Sling, Vak na nosenie detí) Vám ponúkame možnosť zakúpiť si jeden pár návlekov Design Socks len za 1€. Pri nákupe vyberte variant "Nákup s nosičom".

Detail spôsobu tkania:

kliknite na obrázok pre jeho zväčšenie

Detail   Detail zosileného okraju šatky
Detail indickej šatky   Detail zosileného okraja šatky

Indické baby šatky sú obdĺžnikového tvaru a na krátkych okrajoch sú strapčeky. Dĺžkou šatky sa rozumie dĺžka jednej strany. Občas prichádzajú šatky o 10 cm dlhšie alebo kratšie, v prípade kratších šatiek (napr. namiesto 4,5 m len 4,4 m na túto skutočnosť upozorňujeme, aby ste sa mohli rozhodnúť, či máte o šatku naďalej záujem). Šírka šatky je 70 cm. Do týchto šatiek je akoby vtkaná tvarová pamäť. Po každom (nielen po prvom) praní sa zrazia zhruba o 30 cm, ale počas používania (po 2-3 použitiach - závisí od intenzity a dĺžky nesenia) sa znova vrátia na pôvodnú dĺžku a sú veľmi príjemné na omak.

 

 

Možnosti údržby

Možnosť prať na 60 ºC.

Návod na použitie

V cene šatky je zahrnutý aj slovenský originálny fotografický návod na použitie. V prípade nejasností poskytujeme telefonickú alebo emailovú podporu. Ak neviete, či viažete správne, kontaktujte nás: 0908 419 618 - M. Dankovičová, noseniedeti@azet.sk. Po dohovore je tiež možné osobné stretnutie.

Indická šatka zelená, úväz Kríž s kapsou

Záruky kvality

Indické šatky sú tkané v rámci projektu, ktoré iniciovala nemecká rehoľná sestra pôsobiaca vtedy v Indii s myšlienkou pomôcť najchudobnejším a sociálne handicapovaným Indom. Založila tkáčovne, v ktorých pracujú Indovia, ktorí by boli na tamojšom trhu práce z rôznych dôvodov diskriminovaní. V rámci projektu je im a ich rodinám zaistené to najdôležitejšie - jedlo, ošatenie, zdravotná starostlivosť a deťom návšteva školy. Indické šatky sú tkané zo 100%-nej bavlny. Pri farbení už utkaných látok ide indickým výrobcom o kvalitu - teda o to, aby šatky pri praní nepúšťali farbu. Pretože najlacnejšie syntetické farby neboli voči životnému prostrediu príliš šetrné, študovali výrobcovia tzv. Indigo-Bottich proces a na jeho základe farbia látky za minimálneho zaťažovania životného prostredia. Dôkazom toho je, že okolo ich odpadových kanálov z farbiarní kvitnú kvetiny, rastú tam zelené trsy banánov a nachádza sa tam aj šťavnatá záhrada pre ich kuchyňu. Babyšatky sú vhodné pre deti od narodenia až do veku troch rokov - tj. keď má dieťa okolo 15 kg (toto je priemerná hmotnosť trojročných detí, v šatke môžete samozrejme nosiť aj ťažšie deti, nie je limitovaná nosnosťou). Bežným používaním sa látka šatky ani pri tejto maximálnej záťaži nevytiahne.

Záruky zdravotnej nezávadnosti

Indické šatky odpovedajú platným, všeobecne záväzným právnym predpisom, ktoré sa vzťahujú k požiadavkám na zdravotnú nezávadnosť a tým spĺňajú podmienky kladené na výrobky pre deti do 3 rokov veku. Doklad o zdravotnej nezávadnosti týchto výrobkov vydal Štátny zdravotný ústav v Prahe dňa 2.10.2000. Ďalšie potvrdenie o zdravotnej nezávadnosti v súlade s požiadavkami vyhlášky MZ č. 84/2001 SS. Vydal SZÚ 23.3.2005 a to na základe protokoku o skúške zo 7.2.2005 od skúšobného laboratória Analab Praha s.r.o.

Na šatky poskytujeme záruku 24 mesiacov podľa platných predpisov Občianskeho zákonníka.

Doporučenia pre voľbu vhodnej dĺžky šatky

Výber dĺžky šatky závisí od úväzov, ktoré chcete používať a od Vašej konfekčnej veľkosti, veľkosť dieťaťa nie je rozhodujúca. Podľa tabuľky vyberte takú dĺžku šatky, z ktorej uviažete všetky úväzy, ktoré chcete používať. Väčšina rodičov si objednáva takú dĺžku šatky, z ktorej uviaže všetky uvedené úväzy. V prípade, že sa z dlhej šatky viaže úväz, na ktorý je potrebná menšia dĺžka, prebytky látky sa obmotajú okolo pása.

Vhodný vek dieťaťa pre jednotlivé úväzy:

Pre novorodencov sú vhodné všetky Kolísky – variant I, II a III, KlokankaI, II a asi najobľúbenejší úväz Kríž s kapsou I, II, kedy je dieťa naozaj bezpečne uložené a pevne uviazané na matkinom tele, takže sa matka môže volnejšie a náročnejšie pohybovať.

Úväzy vhodné od 12 týždňov, alebo od doby, kedy je dieťa už schopné držať hlavičku: veľmi obľúbený a praktický úväz Kríž, viazanie na bok - Koník, Kríž na boku a viazanie na chrbát – Batoh.

Tabuľka pre výber vhodnej dĺžky šatky
  2,6 m 3,6 m 4 m 4,2 m 4,6 m 5 m
Kolíska I alt alt alt alt alt alt
Kolíska II alt alt alt alt alt alt
Koník alt alt alt alt alt alt
Batoh alt alt alt alt alt
Klokanka I alt alt alt alt alt
Klokanka II alt alt alt alt alt
Kolíska III alt alt alt alt alt
Kríž alt alt alt alt alt
Kríž s kapsou I alt alt alt
Kríž s kapsou II alt alt alt
Kríž s kapsou na chrbte alt alt alt
Kolíska v kríži s kapsou alt alt alt
alt - do konf. veľkosti 36 alt - do konf. veľkosti 42 alt - konf. veľkosť väčšia než 42

 

Príklad 1: Máte konfekčnú veľkosť 42 a chcete si objednať šatku, z ktorej uviažete všetky úväzy. Podľa tabuľky je vidieť, že všetky úväzy uviažete so šatkou, ktorá bude dlhá 4,6 m.

Príklad 2: Máte konfekčnú veľkosť 36 a chcete si objednať šatku, z ktorej uviažete všetky úväzy, okrem úväzu Kríž s kapsou. Podľa tabuľky je vidieť, že v takomto prípade Vám bude stačiť šatka dlhá 3,6 m.

Nový komentár

* (Povinné)

CENA DOPRAVY SR:

Balík na poštu (nad 120 €) ZDARMA
Balík na poštu 1,90 €  
Balík na adresu 3,30 €
Kuriér DPD 3,50 €
Dobierka 0,60 €

 Úplný cenník nájdete tu »»»:

MÁTE OTÁZKY?

Monika Dankovičová

 noseniedeti

✆ 0908 419 618
Po-Pia - 8.00 -18.00
obchod@noseniedeti.sk

Darčekový poukaz

darčeková poukážka

Dvojnásobná radosť pre obdarovaného.

Prvý krát z darčeka, druhý krát z nákupu:-)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info