Panel používateľa

Moja skúsenosť s látkovými plienkami

Mám 3 deti a všetky som aspoň do určitého času balila do látkoviek.  U prvého syna to boli klasické štvorcové plienky zložené do obdĺžnika a uchytené poštolkovými nohavičkami. Tento spôsob balenia každého veľmi rýchlo odradí (čochvíľa bolo dieťa prekakané alebo precikané až na dupačky). Ja som vydržala 5 mesiacov. Potom sme prešli na jednorazovky

Ďalší dvaja synovia boli balení do látkoviek takmer celé svoje prebaľovacie obdobie. Pri občasnom používaní jednorazových plienok som sa hrozila nad ich spotrebou a množstvom produkovaného odpadu. Pri celodennom používaní jednorazoviek sme za deň vyhodili do koša pol tašky plienok. Tá spotreba bola z môjho pohľadu obrovská. Pýtala som sa sama seba, ako je možné, že tak malé dieťa produkuje toľko odpadu? Ale tiež som si odpovedala: veď predsa nemusí ten odpad produkovať!

Látkovala som rada a nerobilo mi to väčšie problémy. Občas ma síce hnevala starostlivosť o pokakané plienky, ktoré som ručne preplachovala, aby som ich zbavila hrubých nečistôt, ale tu išlo viac o moju pohodlnosť než o nejakú ťažkú prácu. Pocikané plienky nepotrebovali žiadnu zvláštnu starostlivosť, len vhodiť do vedra a neskôr do pračky. Prala som s polovičnou dávkou pracieho prášku, často využívala hodinový program pračky, nepoužívala aviváž, sušila vonku, v zime na radiátore a nežehlila.

Ďalším bonusom bola úspora peňazí aj času. Nemusela som míňať každý mesiac peniaze na kúpu balíkov jednorazových plienok. A navyše, cítila som sa veľmi slobodná, že som nemusela vyhľadávať v letákoch akcie jednorazových plienok. V obchodoch sme často narazili na rodičov s niekoľkými balíkmi plienok v nákupnom koši. Ja som sa vždy len pousmiala, pretože som svoju myseľ zháňaním plienok nemusela vôbec zaťažovať. Plienok som mala doma vždy dosť, pretože som ich po použití nemusela vyhadzovať, ale len oprať.

Látkovala celá rodina, každý, kto sa staral o dieťa, vedel baliť dieťa do látkoviek. Deťom látkovky v pohybe nevadili, hoci boli objemnejšie. A objem je tiež jediná vec, ktorá je u látkoviek trochu mínusom. Musíte s tým totiž rátať pri kupovaní detského oblečenia. To znamená nekupovať príliš úzke dupačky, bodyčka voliť radšej o číslo väčšie. Ja som oblečenie riešila pružnými materiálmi, ktoré sa dokázali prispôsobiť aj objemnejšej plienke a už spomínanou kúpou väčšieho čísla. Nemôžem nespomenúť, že látkovky mi v prvých mesiacoch skvele pomáhali baleniu naširoko - aj bez poštolkových nohavičiek. V každom prípade, mne sa látkovanie páčilo. A to som zďaleka nevyužívala tie krásne vzory, farby a druhy plienok, ktoré sú k dispozícii dnes. Je z čoho vyberať a verím, že si každá mamička dokáže vybrať plienky, ktoré jej a bábätku budú perfektne vyhovovať.

Monika Dankovičová

  • Poštovné od 1,90 €
  • Doprava Zásielkovňa nad 120 € ZDARMA
  • Sme rýchli, tovar skladom môžete mať už zajtra
  • 100 % spokojných zákazníkov na Heureke
  • Výmena zlej veľkosti ZDARMA - volajte

MÁTE OTÁZKY?

Monika Dankovičová

 noseniedeti

✆ 0908 419 618
Po-Pia - 8.00 -18.00
obchod@noseniedeti.sk

Darčekový poukaz

darčeková poukážka

Dvojnásobná radosť pre obdarovaného.

Prvý krát z darčeka, druhý krát z nákupu:-)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info
Pridané