Koľko plienok budem potrebovať

Výrobcovia jednotlivých plienkových systémov doporučujú nasledovné počty plienok. Pokiaľ sa Vám teda nechce počítať, riaďte sa nižšieuvedenými radami:

 • nohavičkové plienky - 18-24 ks
 • klasické štvorcové - 60ks
 • viacvrstvové - 30ks

Pre ľudí, ktorí majú radi počty, ponúkam návod ako si vypočítať výbavičku:
Dieťa budete prebaľovať 5-7x denne. Do práčky je vhodné vhodiť maximálne 14-16 plienok tak, aby sa ešte dobre vyprali. Denne budete prebaľovať 5-7 krát, t.j. za dva dni sa Vám nazbiera 14 ks plienok a plienky operiete. Počítajte so schnutím plienok 24 hodín,. T.j. potrebujete ďalších 7 plienok na deň, kedy plienky schnú. Doba schnutia plienok je závislá od materiálu plienok a od teplotných a vlhkostných pomerov. V lete na slniečku budú plienky suché rýchlejšie než v zime vo vlhkejšom byte. Dohromady potrebujete teda 21 plienok + 3-4 rezervné, pre prípad častejšieho kakania. Vrchných nepremokavých nohavičiek budete potrebovať aspoň 3 kusy z každej veľkosti.

Nezabudnite na prikúpenie savých vkladacích plienok, napr. kapsové plienky sa bez vkladacích plienok nezaobídu. Niektoré plienkové systémy majú dodatočné savé plienky integrovavé v plienke, alebo sú súčasťou plienky ako odnímateľné časti, pri iných systémoch je potrebné savé vkladacie plienky dokúpiť. Ak je takáto dodatočná vkladacia plienka súčasťou plienky, v popise je daná skutočnosť uvedená.

Všeobecne sa neodporúča zakúpiť naraz všetky plienky jedného plienkového systému. Každé dieťa je totiž iné, jedno je bucľaté, iné štíhle a vytiahnuté. Preto sa môže stať, že Vami vybratý plienkový systém nebude Vášmu dieťatku úplne sedieť (nebude tesný okolo nožičiek, alebo plienky budú z pása dieťatka padať - pri starších deťoch).

Doporučená plienková výbava býva väčšinou nakombinovaná:

 1. Z veľkej časti sú vo výbave zastúpené nohavičkové plienky - 10-12 ks
 2. Nočné plienky, t.j. plienky, s veľkou sacou schopnosťou - 4-5 ks
 3. Niekoľko rýchloschnúcich plienok (napr. zaväzovacie alebo konopné plienky) - 4-5 ks
 4. Niekoľko kúskov kapsových alebo All-in-one plienok - na návštevu lekára, na cesty pre rýchle prebalenie, pre babičky, alebo osoby, ktoré budú Vaše dieťatko z času na čas opatrovať - 2-3 ks
 5. Niekoľko kusov vkladacích savých plienok - 5 a viac kusov

Tento počet plienok je len návrhom, ako by ste mali postupovať pri výbere plienok. Počet plienok je potrebné si upraviť podľa svojej potreby. Možno je vhodnejšie začať s menším počtom plienok a po odskúšaní a zabehnutí sa do života s látkovými plienkami dokúpiť plienky, ktoré Vám budú vyhovovať.

 • Poštovné od 1,80 €
 • Doprava nad 120 € ZDARMA
 • Sme rýchli, tovar skladom môžete mať už zajtra
 • 100 % spokojných zákazníkov na Heureke
 • Nákup v Eur aj CZK - klikni na vlajky pravo hore
 • Výmena zlej veľkosti ZDARMA - volajte

MÁTE OTÁZKY?

Monika Dankovičová

 noseniedeti

✆ 0908 419 618
Po-Pia - 8.00 -18.00
obchod@noseniedeti.sk

Darčekový poukaz

darčeková poukážka

Dvojnásobná radosť pre obdarovaného.

Prvý krát z darčeka, druhý krát z nákupu:-)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info